Wpis z mikrobloga

Aby zagrać w Vice City Stories, trzeba mieć albo konsolę PS2, albo emulator i obraz gry, zatem nie mając pierwszego, wziąłem się za drugie.

Wstępnie skonfigurowałem emulator PCSX2 1.2.1, (+ wszędzie opisy o nielegalności używania Biosu PS2 innego, niż ze swojej konsoli xD), pluginy klawiszy, oraz dźwięku i zacząłem jeździć po bazie, w rytm wspaniałego soundtracku :> Grafika wygląda trochę słabo, ale pewnie trzeba coś w opcjach pomieszać aby to poprawić i będę przechodził po raz pierwszy VCS. Sterowania chyba nie da się ustawić jak na PC(problemy z myszą, czy gaz w pojazdach to X na padzie, zamiast do przodu) więc pierwsze wrażenie z sterownością na klawie trochę dziwne, ale jutro spędzę trochę czasu nad tym, to coś może pokombinuję.

Działa płynnie, ma stałe 50 klatek (limit ustawiony domyślnie do 50 fps) i bez trzeszczącego dźwięku, rozdzielczość tylko trzeba dobrze dopasować, bo przy rozciągnięciu do 1920x1080 obraz jest nie przyjemny dla oka, z bugami graficznymi.

Wołam @Shodan56 bo chciał, w zasadzie wszem i wobec oznajmiam że emulator spełnia zadanie i śmiga jak mój z PSX i Crashem Bandicootem na pokładzie, cud malina, można grać.

I utwór który mnie przywitał, jak już wsiadłem na motocykl.

https://www.youtube.com/watch?v=33W3kMS2vp0

#gry #emulator #vicecity #ps2 #vicecitystories
M.....2 - Aby zagrać w Vice City Stories, trzeba mieć albo konsolę PS2, albo emulator...

źródło: comment_ekNtUmFqD2oZaEHF9NbNWuABGXtBRw3A.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Jarema_CP: tak przy okazji zadam małe pytanie, bo chodzi mi to po głowie. Tak czysto teoretycznie, gdyby ktoś napisał mod CLEO zawierający te biznesy, nawet jakąś słabszą, bardziej archaiczną wersję od oryginału, czy wtedy dałoby się pociągnąć tworzenie dalszych misji, czy raczej są one powiązane konkretnie z tym niedostępnym skryptem? Na pewno sami już to przerabialiście, ale jednak jestem ciekaw :D
  • Odpowiedz
@BlackWidower: Dalsze misje są powiązane ściśle ze skryptem biznesów, więc pasowałoby mieć wszystko skończone, by iść z misjami dalej. Misja O, Brothel, Where Art Thou? jakoś chodzi, ale nie jest to bardzo zadowalające.
  • Odpowiedz