Wpis z mikrobloga

Hej mirki!

Wczoraj walczyłem z moim wujkiem na temat podatków w Polsce.

Jest to typowy #lewak rodem z #neuropa i mówi że #knp gada bzdury.

Napisałem mu że jak tylko dorosnę to wypierdzielam z tego chorego kraju do #uk

Bo tam sie da godziwie rozwijac firmę i nikt nie niszczy nas podatkami.

Na to on mi wysłał taki link:

http://www.2010.voa.gov.uk/rli/en/basic/find/valuation/2010/13924550000/11807082000

I zgłupiałem bo chyba z tego wynika że za sklep o powierzchni 285 m2 trzeba zapłacić rocznie ponad milion podatku do miasta/gminy? Jak to interpretować?

Nie chcę się skompromitować przed wujkiem więc pytam Was o rady żeby go zaorać.

Wołam #4konserwy bo wiem że jest tam też sporo inteligentnych wolnościowców.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

ps. teraz muszę iść do kościoła i na obiad do dziadków, bedę później
  • 28
  • Odpowiedz
@mieczyslawgarb: nie chce nic mowic, ale zachowales sie jak maly smarkacz, cos gdzies w trawie piszczy, cos uslyszalem(oczywiscie bez sprawdzenia tych informacji, bo i po co), i typowy syndrom eksperta z wykopu, gowno wie, ale w tych sprawach sie wypowiada. Sory, ale taka prawda, nie wiem jak jest z podatkami tam, mozliwe ze sie placi mniej, moze wiecej. Ale wykazales sie zwykla arogancja, gadajac na jakis temat, nie majac nawet
  • Odpowiedz
@mieczyslawgarb: To jest wartość nieruchomości. Na tej podstawie (i kilku innych parametrów) nieruchomość zostaje sklasyfikowana do określonego "bandu" (od "A" do "H") i w zależności od "bandu" płaci podatek.

Band "A" (najniższa wartość nieruchomości) - £921.47 ROCZNIE

Band "H" - £2764.42 ROCZNIE
  • Odpowiedz
Rateable value


@Ja-qb: No ale podałem linka do "Rateable Value", nigdzie się nie pytałem o Council Tax?

Wujek mówi że Zusu oni tam płacą prawie 14% dochodu które się nie odpisuje od przychodu czyli wychodzi gorzej niż u nas gdzie jest stał kwota. A po odpisaniu wychodz nam moze max 650 zł? [potrzebne
  • Odpowiedz
@mieczyslawgarb: A jednak ludzie w UK są bogatsi, a ceny niższe niż w Polsce. Czasami nie tylko względnie (w proporcjach do zarobków lub w przeliczeniu na godzinę pracy), lecz czasem również bezwzględnie - np. telewizory potrafią kosztował mniej w UK niż w PL w przeliczeniu na złotówki :)
  • Odpowiedz
@Ja-qb: Ale to chyba raczej dlatego że większość firm sprowadza z Chin do niemiec czy uk a potem z duża marżą wrzucają do nas. Kasa zostaje u nich w korporacjach a u nas ochłapy.

Wygląda na to że nie sa bogatsi bo mają nizsze podatki tylko dlatego że lepiej nasz ruchają.
  • Odpowiedz
@mieczyslawgarb: Podatki SĄ niższe (licząc ogólne koszty prowadzenia biznesu) + są lepsze ogólne warunki ekonomiczne w UK + ruchają nas. Sprawa w ekonomii nigdy nie jest prosta :)

Pytanie tylko - czemu produkty produkowane w Polsce, przez Polaków, dla Polaków, też są tak drogie?
  • Odpowiedz