Wpis z mikrobloga

Przypomnijmy tylko, że wyniku nowelizacji ustawy o lasach od 2016 roku przedsiębiorstwo Lasy Państwowe, ma co roku wpłacać do budżetu państwa kwotę 100-150 mln zł rocznie (2% rocznych przychodów, a więc swoisty podatek obrotowy) i to niezależnie od tego czy ich wynik finansowy w danym roku budżetowym, będzie zyskiem czy stratą.


W związku z tym, że w ostatnich 5 latach, Lasy osiągały dodatnią różnicę pomiędzy przychodami, a kosztami na poziomie około 170 mln zł rocznie, oznacza to efektywną stawkę tego podatku w wysokości około 82% ( stawka podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) wynosi w Polsce 19% ,a stawka karnego podatku z nieujawnionych źródeł wynosi 75%).


Nadmierne opodatkowanie = bankructwo = wymuszona prywatyzacja.

Przypominam też że dzieki wysysaniu kasy przez rząd,, lasy państwowe nie będą miały środków finansowych w przypadku konieczności niwelacji zdarzeń losowych typu pożary itd...

Glosujcie dalej na po-psl, dobrze im idzie wyprzedaż Polski. #!$%@?.

#polska #polityka #lasypanstwowe #4konserwy #afera
  • 28
  • Odpowiedz
@Ideologia_Gender: Dobra znalazlem, a ktos ma moze informacje czy wlasnie tak wygladaja te kwoty w sensie obciazenia? Bo jest w ustawe tez informacja o kwocie 800mln rok po roku ale jest tez tam zapis mowiacy, ze gdyby nastapila kleska, spadlyby ceny surowca lub zalamanie na rynku popytu czy podazy to moga zawiesic wplate do budzetu. I moze w przypadku tych 150 mln jest podobnie? Bo jakos nie wierze, ze sobie
  • Odpowiedz
@Ideologia_Gender: Ale ty te 80% bierzesz z tezy tego Pana a to nie jest prawda objawiona. A ja nie wiem czemu PiS a nie PO. Moze PO nie chcialo przyjac kolesia od swojego bylego koalicjanta ktory to zostal usuniety a nie odszedl sam... Faktycznie wybor PiS swiadczy o sumieniu bo to przeciez taka inna partia...
  • Odpowiedz
@empeash: PO-PSL jeszcze nic dobrego dla Polski i Polaków nie zrobili, zatem skok na LP chcąc do tego nawet zmienić Konstytucję, to musiało być naprawdę podłe i nikczemne posunięcie. Nikt piany nie bije, na Kuźmiuka ryj patrzeć nie mogę, ale złodzieje z koalicji na pewno nie robili tego dla naszego dobra, tylko dla własnego lub np. jak pojawiła się taka teoria, mogli chcieć dawać kasę z LP Żydom.
  • Odpowiedz
@LaPetit: Ja sie nie znam i dopytuje. Ty sie nie znasz ale jednak zakladasz jedyna sluszna wizje. A moze to byl dobry ruch z ta kasa do budzetu? Moze wczesniej byla #!$%@? gdzies?
  • Odpowiedz
Co to jest "uzasadniony cel publiczny" wg po-psl w wpisie do konstytucji o "ochronie lasów"

Jeśli chodzi o regulację kwestii restytucji mienia odebranego w czasie II wojny światowej i epoce komunizmu, Komorowski wyraził zaniepokojenie związane z kryzysem finansowym, który według niego zmienił nieco okoliczności. Niemniej jednak powiedział, że premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska, do tego by „dołożyli się do rekompensat” sprzedając państwowe lasy i nieruchomości


http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html

@
  • Odpowiedz
I jeszcze jedno to nie jest jakas tam firma a lasy panstwowe a kasa ma trafic do budzetu panstwa... to ty wymyslasz ze maja zbankrutowac itp.


@empeash: a jak tam się mają nasze stocznie, nasze cukrownie, itd itp? A co tam było z koleją? Itd?
  • Odpowiedz
W ogole sie nie rozumiemy... Poza tym jak wspomnialem to firna panstwa wiec kasa ma isc do Panstwa. A co same lasy maja na ten temat do powiedzenia?


@empeash: nie. Kasa powinna iść na utrzymywanie MAJATKU NARODOWEGO, a państwo powinno się cieszyć że nie musi do tego DOPLACAC. A nie rznac na kasę.
  • Odpowiedz
@Ideologia_Gender: A nasze stocznie i cukrownie to dochodowe byly? Wroc o cukrowniach nie do konca wiem bo tam chyba tez jakies unijne obwarowania byly na ilosci. Ale stocznie? Chcesz mi powiedziec, ze PO i PSL #!$%@? super dochodowe stocznie? Kolej lezy na mordzie. Jaki to ma zwiazek z lasami? Mozesz mi wyjasnic? Co do tej notki z wiki - to byl rok 2009 nie wiem na ile to wiazace bo
  • Odpowiedz