Wpis z mikrobloga

Pierwsze kroki z pierwszym tabletem graficznym (wacom intuos - podstawowa wersja). Za który bardzo dziękuję Mikołajowi/Gwiazdorowi/maskotce napoju gazowanego (co kto lubi)!

W paincie (bo więcej opcji tylko mnie rozproszy) się uczę się na nowo rysować. Co narysuję to tu wrzucę, niech będzie że pod #goromadskarysuje . Jest naprawdę dziwnie patrzeć na efekty ruchu ręki w pionie. Tak jak na papierze nie mam problemu z rysowaniem prostej, to na monitorze zawsze wyjdzie krzywa. Nie mogę się doczekać, aż z czasem będzie więcej wprawy, aż w końcu dodam wykorzystywanie pena przy retuszu i fotomontażu. Na razie nie chcę się zrazić i będę bazgrolił :)

Dziś powstał motyl, ale angielski.

#rysujzwykopem #grafika

@bakteriepodbaterie patrzaj
goromadska - Pierwsze kroki z pierwszym tabletem graficznym (wacom intuos - podstawow...

źródło: comment_3K4essFDn2N3pnFqImYxwxz2Nzt883oQ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@zupa_z_kasztana: Nieee, przyzwyczaję się :) zresztą bardzo przyjemnie się przyzwyczajać. Może od tego motylka jak zacząłem i taki "piękny" to teraz będę szedł co rysunek w coraz mroczniejsze (moje) klimaty :)
  • Odpowiedz
@goromadska: jak bedziesz mial okazje, wez udzial w pokazach wacoma/tabletow. Wiem, ze w roznych miastach przy okazjach np juwenaliow czy jakichs bardziej inteligentnych imprez organizuja takie, sama pare razy juz bylam. Mozna obczaic m8dele i sobie porownac. Wydaje mi sie ze kazdy tablet sie dziko prowadzi na poczatku. Ja sie przesiadalam z pozyczaka na swoj wlasny i musialam sie przyzwyczajac.

Co do pokazow, slyszalam, ze sporo sklepow ktore zamuja sie tabletami
  • Odpowiedz
@goromadska: nie o to chodzi:) tak naprawde innego nie potrzebujesz, ale warto zobaczyc inne modele, chociazby dlatego bys sie przekonal, ze kazdy tablet jest dziki na poczatku i w dodatku rozmiar nie ma znaczenia :p 22 calowy cintik malo komu by sie przydal, albo trza dluga lape miec albo zajmowac sie mapami czy rysunkiem technicznym:)
  • Odpowiedz
@goromadska: Nie marnuj czasu na painta tylko od razu siądź do jakiegoś programu graficznego. Z tych prostszych polecam Open Canvas. Powiem szczerze, dostałeś za dobry tablet jak na twoje umiejętności. Gdyby nie podpis nie wiedziałabym co to jest. Powodzenia, obczaj sobie trochę tutoriali.
  • Odpowiedz