Wpis z mikrobloga

Chcę staruszkom kupić na święta laptopa, bo 10 letnia Toshiby zwyczajnie zbyt mocno muli.

Laptop do przeglądania zdjęć i stron internetowych. Z napędem optycznym i windowsem 8 na pokładzie. No i w zasadzie to wszystko.

Patrzę na takie Lenovo: http://www.x-kom.pl/p/210376-notebook-laptop-15-6-lenovo-b50-45-e1-6010-2gb-500-dvd-rw-win81.html

To cholernie słaby sprzęt. Ile czasu pociągnie zanim przeglądanie stron internetowych i ładowanie różnych plików stanie się uciążliwe? 2-3 lata?

Coś polecicie w kategorii cenowej nie przekraczającej tysiąc złotych?

#laptop #laptopy #komputery #kupujzwykopem
  • 14
@Paluszek_rybny: Jak już korzystają 10 lat z windy to na bank się nie przestroją na Ubu. Że karty są to wiadomo. Ale na przykładzie mojego ojca - nie zdajesz sobie sprawy jakiego niektórzy ludzie mają #!$%@?, żeby pasjans/pasjans pająk były dokładnie takiego samego wyglądu, kropka w kropkę jak na XP. Inny im nie pasuje :). Co innego, gdyby jego rodzice zaczynali kompletnie od zera - wtedy jeszcze można im Linuxa wcisnąć.
@Paluszek_rybny: @Kamil10445: Linuxa nie chce właśnie z tego powodu, że w razie problemów to nie ma mnie przy nich by im coś wytłumaczyć. Wiem, że aktualne dystrybucje Linuxa są dosyć intuicyjne, ale mimo wszystko to pingwin. Dla osób <50 zawsze będę zalecał Windowsa i na tym się skupmy.

@Edwards: @mBartek89: Dzięki, poczytałem trochę tag i w zasadzie Lenovo B5400 i G510 wchodzi w grę. Standardowo jak to przy
To cholernie słaby sprzęt. Ile czasu pociągnie zanim przeglądanie stron internetowych i ładowanie różnych plików stanie się uciążliwe? 2-3 lata?


@Nirguna: co to za dziwne pytanie? Hardware się nie zużywa, a strony internetowe raczej nie stają się coraz cięższe (zwłaszcza że do większości przeglądania można pluginy, flashe, javy i inne gówna wyłączyć). Podobnie z tym "ładowaniem plików". Chyba masz problem z zasyfiającym się windowsem, a nie wydajnością sprzętu. Przy odpowiednim dbaniu