Wpis z mikrobloga

@mesrs123: Weź pod uwagę, że nic nie jest takim jakim je widzisz. Nawet impuls z nerwu goniący do komórki nerwowej potrzebuje czasu, więc nawet patrząc na swoją dłoń widzisz ją z przeszłości.
  • Odpowiedz
@mesrs123: No ale wiadomo, że wraz z odległością czas także wzrasta. Wobec czego z pomijalnie małej różnicy czasowej robi nam się np. milion lat. Jedyne wyjście nadany moment to być wszędzie w jednym momencie, co jest technicznie niemożliwe :). Zresztą inną sprawą jest przesunięcie się ku czerwieni. Galaktyki oddalają się od siebie z coraz większą prędkością, więc z czasem będziemy mogli widzieć coraz mniej gdy osiągną prędkość światła podczas podróży.
  • Odpowiedz
  • 0
@Codziennie_Niskie_Ceny: logicznie rzecz biorąc nawet jak uda się stworzyć most to nadal będą z tym problemy ponieważ możesz go otworzyć tu gdzie przebywasz ale nie wiesz dokąd prowadzi wydaje mi się ze nawet będąc bardzo zaawansowanym technologicznie nie uda ci się określić aby wyjście było w takim a takim miejscu czy się mylę?
  • Odpowiedz
Czy istnieje jaki kolwiek sposób aby widzicie wszechświat taki jaki jest a nie z opóźnieniem wynikającym z odległości?


@mesrs123: Wydaje mi się, że trzeba by się poruszać z prędkością światła. Niech mnie jakiś wypokowy ekspert poprawi.
  • Odpowiedz
@Leinnan: gdybyś poruszał się z prędkością światła, to czas nie miałby dla ciebie znaczenia. Dowolną odległość pokonałbyś w czasie 0 sekund :) (z twojego punktu widzenia). Dylatacja czasu zrobiłaby swoje i w rezultacie wszechświat byłby dla ciebie "płaski". Trochę boli głowa od tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz