Wpis z mikrobloga

Co ten World of Warcraft to ja nie...

Gram na trialu. Większość klas dobita do 10 lvla, niektóre wyjątkowo do 15. Wbicie 10lvla to jakieś 1-2h roboty. Moby schodzące na dwa strzały. Nielimitowana mana. Brak konieczności jakichkolwiek addonów. Zdarzają się perełki jeśli chodzi o questy jak i o klimat.

Nigdy nie grałem w WoWa hardkorowo. Zacząłem grać za czasów TBC. Grałem na WotLKu. Chwilkę na Cata. MoP nie grałem. WoD to tak jakby 1500 złotych zamienić na 1500 funtów.

Jeżeli na levelach 20+-100 jest podobnie, to kupuję abonament.


#worldofwarcraft #wod
  • 21
@Feels_No_More: I nie wiesz czym jest Wod skoro nie dotarłeś do lokacji 90-100 a tam właśnie dopiero zaczynają się ciekawe misje i raidy. To co teraz poznałeś to jedynie podstawowe mechaniki klas i nic więcej. A ułatwiacze na niskich poziomach były już od Cata
@Aryo: idz zabij znajdz przynies, powtorz, plus inflacja.

No ale kazdy przez etap WoW powinien przejsc. jest to pewien etap rozwoju gier. Lecz kontynuacja tego tytulu chyba nie ma juz za bardzo sensu.
@gulamin: Szczerze powiedziawszy to gówno się znasz, scenariusze w lokacjach WoD to jedna z tych rzeczy która nadała sens robienia misji do końca, aby poznać historię, a nie dla wbicia poziomu.

@Feels_No_More: Na mnie już cata robiło wrażenie jedynie nie czułem tego dodatku, ale przy WoD jest dużo lepiej, a MoP przeskoczyłem z braku czasu.
idz zabij znajdz przynies, powtorz


@Aryo: czy cos jeszcze wymyslono innego ? sa moze questy innych do ktorych sie mozna podlaczyc ? czy questy ktore pojawiaja sie w lokacji cyklicznie ?

w innych grach tego typu juz na to wpadli.

szczerze powiedziawszy WoW juz umarl wiele lat temu teraz to jedynie odcinanie kuponow.

Ciebie to bawi inni sa bardziej wybredni

idz zabij znajdz przynies, powtorz
@gulamin: Są world bossy, są cyklicznie pojawiające się misje w lokacjach WoD, których nie bierzesz, a zwyczajnie są dostępne, gdy wejdziesz w zasięg ich występowania, są zmieniające się w znacznie większym stopniu lokacje (rozbudowane fazowanie) na podstawie fazowania, masz wpływ na niektóre budynki które pojawiają się w danej lokacji, setki znajdziek i potworów elitarnych, garnizon czyli właściwie własny zamek, gdzie możemy decydować jakie budynki tam są, jakie bonusy chcemy, między innymi
@gulamin: I dodatkowo w tym dodatku jest najlepsza muzyka jaka moim zdaniem jest w grze i to nie jest kwestia dorastania "do innych mmo", bo z Wowa się nie wyrasta, z niego rezygnuje się jedynie na jakiś czas. Mam za sobą Aiona, Lineage 2, League of Legends, Dotę 2, Guild Wars 2, World of tanks i kilka innych pomniejszych mmo lub semi-mmo, ale i tak uważam że Wow nie umarł i
Jeśli ktoś nie wczuwa się w klimat gry i robi questy z automatu byle jak najszybciej wbić level, to nic dziwnego, że widzi to jako "znajdź, zabij, przynieś". Mniej więcej od Cata questy stały się o wiele ciekawsze - Vashj'ir dla przykładu było genialne. Ciężko mi porównać pod tym względem WoWa z jakimkolwiek innym MMO, bo w większości innych popularnych tytułów typu TERA czy Aion questy właśnie polegają głównie na zabijaniu potworów
@gulamin: Umarła gra w którą po 10 latach wciąż gra minimum 6 milionów osób czyli wynik, którego nie pobił do tej pory żaden inny pełnoprawne MMO.

Różne firmy wprowadzały różne rzeczy z czego wszystkie skończyły na F2P żeby zwrócić koszt produkcji.

A jak spłycasz wszystko do idź zabij wróć, to wywal do kosza wszystkie gry, filmy, książki, sporty, każdą aktywność życiową, bo wszystko się schematycznie zapętla i z dłuższej perspektywy czynności
@Tasde: 6 milionow...ok. Ale czy to jest 6 milionow starych graczy ? odchodza starzy przychodza nowi. Dojna krowa a nie wschodzaca gwiazda. WoW przetarl szlaki i chwala mu za to ale.... WoW to etap.

Ja nie pisze ze to jest zla gra. Dostarczala mi kupe frajdy lecz po prostu przestala. Na ktores urodziny dostalam nawet Pandadodatek i nawet nie odpakowalam.