Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy. Jakiś czas temu kupiłem nowy telewizor, dokładnie TEN MODEL. Chciałem podłączyć do niego swoją mini wieżę (Medion), której używałem przez prawie dwa lata w swoim laptopie. Używałem do tego TAKIEGO KABLA, czyli do wieży podpinałem odpowiednio 2x jack, a do lapka wpinałem jacka w wejście słuchawkowe i wszystko było git. Niestety przy próbie takiego samego podłączenia do TV gra mi tylko jeden głośnik, załóżmy że lewy... Próbowałem zamieniać miejscami ten czerwony kabel z czarnym w wieży, wtedy grał znowu tylko jeden głośnik tyle, że już ten drugi. Tak jakby telewizor czytał tylko jedno wyjście audio out z wieży, a drugiego już nie. Wiecie może co z tym fantem zrobić? Jest jakiś sposób aby działały oba głośniki pod tym modelem telewizora?


#telewizory #tv #elektronika #problem #kabelki
  • 28
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: Tej wtyczki używałem przez prawie 2 lata jako łącznia właśnie z tą wyżej wymienioną wieżą i to był pierwszy przewód jakim próbowałem tą wieżę podłączyć do telewizora. Niestety grał tylko jeden głośnik. Jeżeli byłaby nie sprawna to chyba pod lapkiem również by mi nie działała poprawnie, a tak nie jest.
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: @Letoo: nie wiem co się #!$%@?ło :D Teraz jeszcze podłączyłem wieże używając tego samego przewodu (na zdjęciu ten czarny), wchodzę w ustawienia dźwięku, daję "TEST" i oba głośniki z wieży grają. Trochę zonk, ale najważniejsze, że w końcu działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc! :)
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: Zapewne to zrobię, ale znalazłem właśnie prawdziwy powód dlaczego wcześniej mi to nie śmigało. Korzystam z dekodera Cyfrowego Polsatu i podpięty jest on do TV za pomocą kabla EURO (nie mam jeszcze dekodera HD, więc HDMI odpada) no i podłączam teraz tą wieżę i nagle znów słyszę tylko jedne głośniki, w drugich szum. Odpiąłem dekoder, włączyłem TV naziemną, znów podpinam wieżę pod wejście słuchawkowe w telewizorze i wszytko działa
  • Odpowiedz