Wpis z mikrobloga

#elektronika

Dziś przyszły zamowione w chinach PCB.

Zamówione 19.11 doszly dziś czyli 28.11 co daje 9 dni. Zamówione z opcja "emergency" + kurier DHL. 100 sztuk za 94$. Cena oraz czas wykonania bije polskie firmy. Gdybym miał więcej czasu to mógłbym zamowic ze standardowym czasem wykonania (nie 1-2dni) i zapłacilbym jeszcze mniej. Dhl uznał ze paczka ma mala wartość i obeszło sie bez VAT.

Co do jakości to nie mam nic przeciwko :-) nawet frezowanie wykonali bez marudzenia i dopłaty, kolor soldermaski tez mozna wybrac bez dopłat, kazda plytka była sprawdzana bo widac slady po flying probe :-)

Polecam dirtypcb.com!
źródło: comment_1vg8mQnBumODjznIcYBjjhL10isr2qv3.jpg
  • 21
dirtypcb.com


@zachwiej: Nie wiesz czy nie ma też jakieś kitajcowej firmy co robi klawiatury membranowe w rozsądnych cenach?

W Polsce sztuka to koszty rzędu kilku k netto sztuka.
@zachwiej: Raz po raz mam potrzebę zrobić klawiatury do pewnych maszyn, po prostu wycierają się, albo ktoś wyrwie na chama czy coś takiego, i zawsze kończy się tym że robię odpowiedniki z mikroswitchy 12mm, wiadome że działa, lecz jakby kosztowała membranowa nawet te 500 pln to wolałbym zapłacić i mieć tak jak jest domyślnie.Bo ceny w Polsce z kosmosu
@mer: aż dak to nie :P tzn trzeba dedykowaną elektornike zrobić. co do panelu to moża ładny wydruk na laserze i na to płyte plexi. albo np laserem wyciąć ikonografiki w plexi i na to kolejna plexi
@zachwiej: Trawienie pcb czy avr to nie problem, frontpanel sam w sobie też nie, chodzi mi bardziej o wykonanie 15 przycisków pojemnościowych tak by działały pod panelem :P