Wpis z mikrobloga

@yanosky: no raczej, choć póki mogą, to starannie unikają tematów gospodarczych, żeby nie zrazić do siebie wolnorynkowców. Ale jeśli chodzi o system polityczny, to się nie cackają, fragmenty z deklaracji ideowejl:

Odrzucenie demokracji liberalnej jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej


wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka


itd.:D. Na 7 punktów tylko 2 nie polegają na negowaniu i krytykowaniu czegoś, ot, taka ideologia "nie wiemy czego chcemy, ale wiemy czego nie chcemy, a
  • Odpowiedz
@yanosky: Niewiele się zmieniło. Ruchy nacjonalistyczne to gospodarka interwencjonistyczna.

Chociaż stop, kilka dni temu zacytowałem jakiegoś magika, który pisał coś o narodowym liberalizmie :D
  • Odpowiedz
@yanosky:

Sprawa poglądów gospodarczych nacjonalistów w międzywojniu jest bardzo ciekawa. ONR nie był monolitem, czego świadectwem jest późniejszy rozpad na "ABC" i "Falangę". W obliczu zapowiadanej reformy rolnej, intrygujący jest też fakt, iż z ziemiaństwa wywodziła się część członków i sympatyków ugrupowania. Wywłaszczenie Żydów i obcych nie wydaje się niczym dziwnym i miało spore poparcie w ówczesnym społeczeństwie, ponieważ blokowali możliwość awansu Polakom. Rozwiązania takie jak "numerus clausus" lub "numerus
  • Odpowiedz
@yanosky: ONR jest organizacją społeczną a nie polityczną, ostatnio coraz bardziej stanowczo odcinają się od Ruchu Narodowego żeby wrócić do działalności wyłącznie społecznej :)
  • Odpowiedz
@Ajen: ONR jest jedną z dwóch głównych organizacji które tworzą Ruch Narodowy (razem z Młodzieżą Wszechpolską) ,sam od siebie się nie odcina. @jankotron Z tego co wiem prezes KNP też krytykuje demokracje(większość jest głupia wiadomo),co do praw człowieka tutaj jest pełen punkt "3.Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej, a przez to wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka, które stały się świeckim wyznaniem i
  • Odpowiedz
@Narodowy: Doszły mnie słuchy że w niektórych regionach skupiają się obecnie bardziej na społecznych działaniach a nie na polityce, w przeciwieństwie do MW
  • Odpowiedz
To że skupia się głównie na działaniach społecznych , nie znaczy że nie ingeruje w politykę , wręcz przeciwnie robi to przez angażowanie się w Ruch Narodowy(pisząc do @Ajen miałem na myśli współczesny ONR nie przedwojenny) :D

.Warto też dodać że sanacja tępiła wszelką opozycję (bereza kartuska)
  • Odpowiedz