Wpis z mikrobloga

Oto co złożyłem konfiguratorem na komputronik, #komputer ma służyć przede wszystkim do obróbki zdjęć Adobe Lightroomem 5:

Chieftec (CTG-500-80P) 500W

GOODRAM DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Red

Intel Core i5 3570K 3,40 GHz BOX trzeciej generacji

Asus B75M-PLUS

Noctua NH-C12P SE14

WD Green 1TB WD10EZRX (64MB, SATA/600)

Crucial 2.5'' SSD M500 120GB (Serial ATA 3)

Modecom Feel 105 All Glossy 350W - czarno-srebrna

___________________________________________2899,40zł

Brać? Coś podmienić? Uciągnie zintegrowana karta #aoe3 i #worms ?
  • 74
  • Odpowiedz
@wzr1one: albo przeczytałeś 360W z obudowy :D - btw mam starego pieca właśnie z modecomem - czasem się odpalał czasem nie. Otworzyłem zasilacz a tam porozlewane kondensatory :D
  • Odpowiedz
@deejaytonka: Nie no - jest zintegrowana na procku. Chodzi mi o to czy nie efektowniej byłoby wsadzić tam dedykowaną kartę graficzną. Dlatego zapytałem czy w czasie obróbki zdjęć GPU nie byłoby efektowniejsze od CPU? Po prostu się nie znam na obróbce zdjęć i nie wiem co jest tam wykorzystywane - pytam z ciekawości.
  • Odpowiedz
@deejaytonka: Nie ma sensu dopłacać do literki K w chwili gdy nie będziesz kręcił procka - zawsze od 50 do 100 zł w kieszeni. Podkręcanie intela z literką K to kilka chwil - mnożnik na 44, vcore na 1.225 i heja banana 30% szybszy procek (mowa o i5 4670k, nie wiem jak ten powyższy)
  • Odpowiedz
@deejaytonka: i teraz uwaga, płyta którą podałeś prawdopodobnie nie ma opcji zmiany mnożnika - więc korzystanie z procesora z odblokowanym mnożnikiem to głupota i wywalanie pieniążka w błoto
  • Odpowiedz
@deejaytonka: dokładasz drugi zestaw i masz 16gb :) chyba ze złapiesz good rama - wtedy wyjdzie ciut taniej. Sam mam ta płytę główną i procesor :) @4.4ghz w tej chwili mam 30st C pod obciążeniem max 85
  • Odpowiedz