Wpis z mikrobloga

@steemm: to jest stary telefon, zrootowany, bez baterii, ze zbitym ekranikiem

w sam raz do instalowania apek, które chcą uprawnienia do wszystkiego.

na swoim normalnym #motog się boję tego gówna instalować

@dizel81: no forum.android już sprawdzam, ale z tego co widzę to większość romów jest DEV...
@padobar: Ostatni rom od opa dla tego telefonu to 2.3.5 był i to ze Szwecji. Reszta to dev. Testowałem większość i ten CM10 od daemonda mogę polecić bo siedziałem na nim z pół roku i nie było problemu. Tyle że telefonu już nie mam bo mi się zepsuł hardwareowo.

Tyle że ten rom wymaga większą partycję, nie wiem co wcześniejszy właściciel robił w tym telefonie oprócz roota. Jak coś to mogę
@padobar: Podałem Ci wyżej: http://www.modaco.com/topic/360395-devrom2014-06-16-cyanogenmod-10-continuation-of-konstats-work/

To jest android 4.1.2

Ściągnij sobie z google play program freespace, albo partition info i zobacz ile ma partycja system, bo ten rom wymaga minimum 160MB jeśli jest tyle lub więcej to spoko.

Jest też kitkat na blade ale go nie polecam bo trochę przymula jak dla mnie. Ten rom od daemonda po wyłączeniu animacji działa ok

O przypomniałem sobie o jeszcze jednym fajnym romie, działa
@dizel81: mam dokładnie 160 na /system xD

szkoda że w twoim linku nie ma instrukcji instalacji, mogę postępować wg. takiej instrukcji: ?

Boot do Recovery, Clockwork.


Opcjonalnie, ale wysoce rekomendowane jest zrobienie backupu obecnego romu !!!


Wipe Data/Factory Reset


Wipe Cache


Mounts/Storage > Format System (Obowiązkowo jeśli przechodzimy z innego ROMU)


Advanced > Wipe Dalvik Cache


Install from zip > Wybierz ściągnięty ROM


Install from zip > Wybierz ściągnięte GAPPS


Reboot
kurde, nie mam żadnego czytnika sd pod ręką, a jak telefon odłącze od ładowarki to się wyłącza więc przez niego nie wiem czy się uda przerzucić pliki xD
@dizel81: dzięki wielkie za wszystko

ten CM9 który podałeś może byłby fajny, ale linki na jakmiś lipnym hostingu :S

pobrałem już tego na 4.1.2

teraz tylko muszę wykombinować jak przerzucić ten obraz na sd, bo podłączenie telefonu do kompa nie działa niestety ;P
@padobar: spoko, romy są pewne z tych hostingów na modaco, sam korzystałem nie raz, jak się uda zainstalować to w opcjach powyłączaj wszystkie animacje i ewentualnie spróbuj wejść w opcje programistyczne bo tam też są jakieś animacje do wyłączenia, nie pamiętam czy standardowo są czy trzeba je odblokowywać (żeby odblokować trzeba 7 razy kliknąć na któryś z opisu w informacjach o telefonie, wtedy się odblokują) Jak się powyłącza zbędne bajery rom
@dizel81: no ja z tego telefonu w sumie już raczej nie będę korzystał więc specjalnie ustawiać mi się wszystkiego nie chce. najwyżej jako jakiś zastępczy na kiedyś może być, to wtedy bym pogrzebał i sobie go doszlifował

jak bateria ci całkiem zbywa, to może bym przyjął, a skąd jesteś? :P
Z drugiego końca Polski od Poznania. Jak coś to napisz na pw to się ustali co i jak, nawet nie wiem jakie to koszty wysyłki mogą być, może wystarczy w zwykłą kopertę wsadzić.
@dizel81: myślę że takie gabaryty bez problemu w najprostszej kopercie pójdą. trochę folii bąbelkowej albo w kartonik zawinąć i powinno dać radę :P tylko jeszcze się zastanowie czy w ogóle potrzebuję tej baterii, mój blade jest już dość mocno sfatygowany, choć jako awaryjny może by się przydało mieć coś w zapasie

no i właśnie a'propos tego sfatygowania: przypomnij mi, czy podczas instalowania roma trzeba wchodzić do recovery przez power+volminus bo ten
@padobar: Robisz tak:

Spod Cm restartujesz telefon do recovery, robisz wipe jak wyżej instalujesz z karty i restart fona i powinno działać.

Tak w tym CM10 też jest taka opcja tyle że z tego co pamiętam to trzeba w ustawieniach sobie to zmienić jakie funkcje mają być po wciśnięciu power. Ale na bank jest reboot do recovery spod tego romu.

Tyle tylko że jak się coś zwali w między czasie przy
@dizel81: chyba jednak się skuszę na tę baterię :D

rom zainstalowany, ale przy ustawianiu (język, konto google... ) co chwilę się wyłącza

nie wiem ile % szans że to bateria, a ile że błąd systemu (przed wyłączeniem pokazuje okienko "Shutting down") ale backup zrobiłem, to najwyżej będzie jako zapas

odezwij się proszę na PW do mnie, bo ty masz zablokowane