Wpis z mikrobloga

Mirki, znajomy potrzebuje kupić #laptop do montażu wideo. Budżet 5-6k max. Sprzęt będzie brany na raty więc w gre wchodzi tylko nówka i tylko z gwarancją. Znajomy wolałby apple kupić, czy jest w stanie za tą kwote kupić sensownego maca do montażu? Ja sie na #apple kompletnie nie znam. Jeśli nie apple to czy mógłbym prosić o pomoc w wyborze zwyklego lapa? Domyslam sie ze tu raczej i7, sporo ramu i dobra grafa wchodzi w gre by to pociągnęła na jakiś czas. #komputery #pytaniedoeksperta #jakilaptop
  • 12
@koker: Może Maka 13 cali, ale wtedy musi dokupić ekran. 15 cali w dobrej konfiguracji to +8k w Polsce. Niech kupi coś na Windows z GTX 970m, albo 880. Np. Msi Gs70.
@beeper: ja sam od paru ładnych lat mam asusa, złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. z kolei tak jak wyżej pisałem dell znany jest z tej swojej gwarancji. A msi? Nie mialem tego w łapach, ale skoro piszesz ze dobre to się rozglądne za tym, tak jak mirek wyżej pisał np Msi Gs70
@koker: Dell ma super serię Precision, ale ceny nowych modeli startują od 7k, a takie full wypas to 11. Te laptopy mają grafikę NVidia Keplar, mogą być mocniejsze, ale są mniej popularne od GTX, co ma swoje wady w optymalizacji. Ja mam msi gt70, w tym roku wymieniam na GS70 z nową grafiką, jest jeszcze seria GX bodajże, ale dla graczy.