Wpis z mikrobloga

#krolestwotobruka #nostalgia #coolstory

W odniesieniu do poprzedniego wpisu o mojej bazie za dzieciaka (http://www.wykop.pl/wpis/10131684/to-juz-wiele-lat-odkad-moje-przygody-w-dziecinstwi/) kontynuuje swą opowieść zamieszczając o wiele lepsze zdjęcia dokumentujące wiarygodność tego wszystkiego. wołam plusujących poprzedni wpis: @zupacebulowa, @Pawel_Pe, @c1n3k, @odislaw, @SmoczeKrocze, @kapuscianyleb, @Rozkoszny, @Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej, @waltos, @Stonis, @Razr, @gin_winner, @goodbye_cruel_world, @Walkiria81, @Grajek44, @Destabilizator, @lordgrievous, @patrykmaurzi, @Jefrey, @Formek21, @Imbroglio, @w10d, @sawer91, @arctix, @BialyJelen, @Magix_Slayer, @Walentin_Dupow, @orange92, @jednakwiecejniz14sekund, @norbert108, @ZajebbcieTrudnyNick, @Fenol, @orangio, @jast, @krl_krl

0. ZDJĘCIA

dwa miecze, łuk i strzelba: http://bankfotek.pl/image/1815378.jpeg

miejsce pracy skryby (czyt. mnie): http://bankfotek.pl/image/1815379.jpeg

droga ewakuacyjna z piętra: http://bankfotek.pl/image/1815382.jpeg

zabezpieczenie wewnętrzne: http://bankfotek.pl/image/1815381.jpeg

alarm zawiadujący o niebezpieczeństwie: http://bankfotek.pl/image/1815384.jpeg

1. KONSTYTUCJA KP

Konstytucja stabilizowała podział hierarchiczny naszych struktur i została wprowadzona niemal jednogłośnie (sprzeciwił się tylko jeden kolega) w momencie gdy KP liczyło sobie 5 osób. Oto jej treść (przepisana z mojej kroniki pisanej w tamtych czasach, por. poprzedni wpis).

1. Nie można obrażać króla ani żadnego z zarządców! (st.4)


2. Nie wolno śmiecić w bazie – inaczej wszystko sam posprzątasz! (st.1)


3. Jeśli uderzysz specjalnie obywatela, lub co gorsza kogoś z władzy K.P, ty także dostaniesz od pokrzywdzonego i zapłacisz gotówką 1000 ka-pe-ków odszkodowania dla poszkodowanego! (st.2)


4. Nie niszcz bazy! Jeśli ją umyślnie uszkodzisz – zapłacisz 2000 ka-pe-ków kary i tyle polskiej waluty, ile zapłacił król/zarządca za to, co zniszczyłeś, lub za zakupione na to materiały. (st.3/4 zależnie od oceny przez Radę)


5. Nie wyzywaj obywateli K.P! Jeśli to zrobisz, przeprosisz obrażonego i dasz mu 10 ka-pe-ków na przeprosiny. (st.1/2 zależnie od oceny przez Radę)


6. Nie dotykaj tego, co nie twoje lub czego nie wolno ci dotykać! Jeśli złamiesz zakaz, musisz odstawić tą rzecz, przeprosić właściciela i wykonać jakieś zadanie na rzecz bazy. (st.1)


7. Sam nigdy nie wchodź do bazy! (nie dotyczy tylko króla i Rady K.P) Kiedy sam wejdziesz do bazy, a ktoś cię przyłapie, dostajesz szlaban na bazę przez tydzień! (st.2/3 zależnie od oceny przez Radę)


8. Wchodź zawsze z paszportem! Za zapomnienie paszportu MY nie odpowiadamy. Nie wpuścimy cię bez paszportu. Wróć się i przynieś paszport! (st.0)


9. Nie kradnij zł. ani ka-pe-ków od nikogo! Za kradzież kara następująca: oddajesz podwójnie tyle dla tego, od kogo zabrałeś. (st.2)


10. Nie bij króla ani zarządców ani nikogo! Za pobicie w/w osób wywalenie całkowite z bazy. (st.6)


11. Nie produkuj fałszywych ka-pe-ków! Za oszustwo pieniężne jest wielka kara. Oddasz komornikowi cały swój majątek, zaprzestaniesz nielegalnej produkcji i nie dostaniesz wypłaty przez 3 miesiące. (st.4/5 zależnie od oceny przez Radę)


12. Zawsze posłusznie wykonuj rozkazy króla lub zarządcy. Inaczej nie wejdziesz do bazy przez 2 tygodnie, a jeśli się to powtórzy – nie należysz już do nas (st.5/6 zależnie od oceny przez Radę)

Oprócz tego istniał spis praw każdego obywatela.

3. Nikt oprócz sądu lub króla głównego nie może cię bez nakazu zwolnić ze służby bądź stanowiska


4. Każdy ma prawo do „awansu zastępczego”, który w chwili choroby lub niedysponowania udostępnia przejście na wyższy poziom w hierarchii K.P. (lecz tylko z częścią praw danych ci w tym poziomie)


5. Masz prawo do otrzymywania pensji, prawo wykluczone w przypadku, jeśli dobrowolnie zgodzisz się na brak wynagrodzenia (Np. do prac wolontariatu) lub wynagrodzenie to zostało wstrzymane na czas określony/nieokreślony przez władzę na mocy prawa z konstytucji nr.:11 i innego oszustwa.


6. MUSISZ nie wykonać rozkazu (dot. nawet rozkazów królewskich), jeśli ten nie zgadza się z prawem K.P.

2. EKONOMIA I GOSPODARKA

w obiegu istniały zwykłe złotówki (waluta iście elitarna) oraz kapeki, produkowane w "mennicy" raz na tydzień z kartek papieru. Każdy z żołnierzy dostawał co tydzień swój żołd (nie pamiętam dokładnej ilości per persona) i mógł wydać go na dostęp do oręża (jak ktoś chciał postrzelać płacił np. za strzały lub żółte kulki do pistoletu i dostawał zwrot za każdą oddaną). Złotówki były zbierane ze składek (chyba 50 gr. co tydzień, o ile udała się windykacja :D ). Z nich opłacaliśmy nowe zabezpieczenia do bazy i słodycze, dzięki którym organizowaliśmy "uczty".

3. KRONIKA

Znalazłem parę ustępów ze starej i poniszczonej kroniki. Oto opisany jeden dzień z początków bazy.

Dziś, dnia 19 stycznia, rano, zaczęliśmy rąbać i zanosić do strefy zrzutu drewno opałowe. W bazie nic szczególnego. Później liną wciągnęliśmy kilka mebli. Jedną z nich wykorzystaliśmy jako szafkę na arsenał. Po wniesieniu i sprowadzeniu mamy do fortecy zaczęliśmy malować naszą niegustowną twierdzę, zawsze białą. Znaleźliśmy wodę i rozpuszczoną w niej farbę – użyliśmy jej do malowania. Kolor był niesamowicie purpurowy i dodał do naszej bazy radości i uroku. Potem nasza świetlistość miała jeszcze inne wspaniałe pomysły, m.in. wspólnymi siłami wnieśliśmy dużą ilość wyposażenia, donieśliśmy figurkę ze zwierzęciem – lwem, która stała się naszym herbem. Potem donieśliśmy jeszcze inne figurki. [ktoś], czyli nasz najwyższy rzemieślnik, próbował także wstawić okno w lukę na działo, ale nie posiadając cementu mieliśmy związane ręce. Noc zleciała, gdy uzupełnialiśmy nasze paszporty.
Tobruk - #krolestwotobruka #nostalgia #coolstory



W odniesieniu do poprzedniego wpi...

źródło: comment_hfxoW9kqawTrOqyCLjQfK1SOn4YrV0bd.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@kapuscianyleb: hah :D nie zauważyłem tego napisu. pewnie pochodzi z czasów gdy zastąpiłem swego kuzyna w roli władcy, wcześniej byłem tylko jego adiutantem. Wszystko wyjaśnione w poprzednim wpisie.
  • Odpowiedz