Wpis z mikrobloga

"W pierwszej połowie przyszłego roku ruszy wreszcie pierwszy od lat remont dworca Świebodzkiego."

Ciekawe... Dalej piszą, że "wątpliwe jest żeby pełnił funkcję dworca". Czyli obiecanki można sobie było, że tak powiem wsadzić.

#wroclaw
  • 4
  • Odpowiedz
@orliq: a po co znów otwierać tam ruch kolejowy? 1. trzeba wymienić całe torowisko; 2. trzeba zorganizować komunikację miejską między świebodzkim, a głównym. też nie jestem zwolnnikiem kolejnej galerii, ale tworzenie ze świebodzkiego przestrzeni kulturalnej to super pomysł.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Chodzi mi raczej o to, że co jakiś czas temat Świebodzkiego powraca i nic z tego nie wynika. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że będzie tam centrum kulturalne (cokolwiek to znaczy, tak naprawdę), czy też że przywrócą ruch kolejowy. A tak naprawdę: w środku miasta mamy piękny budynek, który niszczeje i handluje się tam gaciami z Wietnamu więc jak dla mnie może tam być cokolwiek co przyda się mieszkańcom.
  • Odpowiedz
@orliq: coraz więcej tam się dzieje. ostatnio część avant art festiwalu tam się odbywała. co jakiś czas są mniejsze festiwale, pokazy filmów, wystawy, instalacje. w takim miejscu takie rzeczy są jeszcze fajniejsze niż w jakieś neutralnej przestrzeni. podobnie jak część hotelu forum w krakowie jest zaaranżowana na takie miejsce o którym mówię.

o ruchu kolejpwym mówi się w kontekście trasy wrocław - legnica i dalej na północ, bo niby to 'odciążyłoby
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Zgadzam się. Osobiście też nie jestem przekonany, czy przywrócenie ruchu kolejowego ma tam jakikolwiek sens, mimo że serce podpowiada inaczej... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Imprezy kulturalne też z całą pewnością lepiej wpasowują się w nietypową przestrzeń. Po prostu irytujące jest to gadanie o remontach, zamykaniu targowiska i innych bzdetach, a nic z tego jak do tej pory nie wyszło.
  • Odpowiedz