Wpis z mikrobloga

#fury #film

Nie chce mi się nawet pisać recenzji tego filmu, ogromne rozczarowanie. Zachęcony kilkoma recenzjami udałem się dzisiaj ze znajomymi po pracy. Niestety ten film niesie ze sobą ogromny ładunek najgorszych przywar i cech charakterystycznych dla kina klasy B.

Obsada - rozczarowuje (jedynym wartym odnotowania jest całkiem dobra 2go planowa rola Shia LaBeouf, którego nigdy nie dażyłem jakąś ogromną sympatią) Bezbarwny Pitt

Scenariusz - dramat film jest tak podziurawiony nielogicznościami i głupotą które można tutaj punktować niemal w nieskończoność, jedna ogromna fikcja, a wydarzenia w filmie nie mają wiekszego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Dłużyzny nie mające znaczenia dla fabuły.

(Piszę to jako ogromny fan militariów oraz tematyki IIWŚ). Choć jest kilka smaczków których filmy o tematyce IIWojny zwykle nie poruszają. (Wieszanie kolaborantów niemieckich z tabliczkami z nazwą przewinienia)

Muzyka/Oprawa Dźwiękowa - przeciętna i źle dobrana do sytuacji widocznej na ekranie.

Efekty Wizualne - delikatny plus, ze względu na realistyczne odzwierciedlenia wybuchów oraz działania poszczególnego rodzaju amunicji czołgowej w terenie, ale i tego jest naprawde niewiele.

Powiedziałem kumplowi w połowie filmu:

"Że jeżeli jest to film który mają zrozumieć Amerykanie, to w takim razie do Listy Szindlera, Szeregowca Ryana podchodzili naście razy"

Zdało mi się znaleźć na wp.pl porównanie tego filmu do "Szeregowiec Ryan", za takie świętokradztwo powinno się ludzi zwalniać.

A samo porównywanie jest niezwykle krzywdzące dla obrazu Spilberga.

Nie polecam, jestem zdewastowany i głęboko rozczarowany tym filmem... Szkoda pieniędzy, szkoda Pitta... World War Z, Fury to zdecydowanie linia pochyła w jego wydaniu, ze wskazaniem na ten drugi tytuł.

5/10
Shewie - #fury #film 

Nie chce mi się nawet pisać recenzji tego filmu, ogromne rozcz...

źródło: comment_N4S3TQtt19x0PGdgKKKPKMyvrp3eXcTz.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@cherryq: @No25:

Ostatnia scena.

Pierwsza kula wystrzelona w dzien, (Pitt patrzy przez wizjer który odbija światło słoneczne w jego twarz), drugi strzał pada przy świetle księżyca...----> #!$%@? serio?

Oczekiwałem ze trzecia zostanie wystrzelona nastepnego dnia o poranku kiedy już w okolo czołgu będzie okolo tysiąca trupów łącznie z Adolfem.

Szkoda dalej komentować.

Scena w mieszkaniu zupełnie niepotrzebna i bezsensowna.
  • Odpowiedz
Scenariusz - dramat film jest tak podziurawiony nielogicznościami i głupotą które można tutaj punktować niemal w nieskończoność, jedna ogromna fikcja, a wydarzenia w filmie nie mają wiekszego odzwierciedlenia w rzeczywistości.


@Shewie: tak rozpoznaję ludzi, którym się WYDAJE, że coś wiedzą na temat militariów.

Poczytaj sobie historie żołnierzy, którzy dostali Medal Honoru. Jakby zrobili z połowy tych historii film, to też tacy jak ty by hurr durr nierealistyczne piali.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@durielek: twoja opinia interesuje mnie jak opad deszczu na Podkarpaciu.

Naucz sie pisac po Polsku, nastepnie wróć i napisz merytoryczną opinie.
  • Odpowiedz
@Shewie: typowe dla podludzia riposty.

historie, w której jeden czołg odpierał znacznie większą armię zdarzaly się w trakcie wojny. Tutaj na potrzeby filmu skrócono dystans, i to tyle. Potyczka z tygrysem też nie ma większych wad, ponownie - jedynie zmniejszono dystans.
  • Odpowiedz
skopiuję ci jeszcze to, co już wcześniej pisałem na filmwebie, zwalczając takich januszaków wojny jak ty.

1. Co 5 pocisk z broni maszynowej smugowy przy zmroku i we mgle przy dużym kontraście wygląda dokładnie jak na filmie, jak "promień lasera".

2. Pierwsze starcie- Niemcy mają kilka near miss, kilka rykoszetów i trafień, działa mieli dobre ale to nie pociski kierowane, byli pod ciągłym ostrzałem, mgła, dym kurz

3. Starcie z tygrysem zaczęte
  • Odpowiedz