Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy! Od jakichś 4 lat nęka mnie GUS jakimiś #!$%@? ankietami. Za pierwszym razem dostałem pismo i wiadomość na maila prywatnego (nie wiem skąd go sobie wzięli), że w danym roku zostałem wylosowany i mam obowiązek (pod karą grzywny) wypełnić tę zasraną ankietę. Myślę #!$%@?, miałem pecha, jak mus to mus, wypełnię i dadzą mi spokój raz na zawsze. Jakież było moje zdziwienie, gdy za rok wylosowali mnie ponownie, i w kolejnym i #!$%@? znowu!!

Miał ktoś taki problem? Jest jakaś możliwość żeby się ich pozbyć?

Ktoś się może orientuje jakiej wysokości może być ta grzywna za niewypełnienie tej wspaniałej ankiety i jaka jest w ogóle szansa że jakąś grzywnę nałożą?

Dodam tylko, że prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, a ankiety co roku wysyłam takie same, ponieważ dochody i koszty co roku mam na stałym poziomie.

#pytanie #januszeprawa #gus #kiciochpyta #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 8
  • Odpowiedz
@detektor_szczescia: jedna wielka masakra. Pytania typu: czy w przyszłości zamierzam zatrudnić jakieś dodatkowe osoby i rozwinąć firmę? jakiego rodzaju mam koszty? itd. itp.

w zasadzie dodatkowe sprawozdanie finansowe, musiałem prosić księgową o dokładne informację odnośnie przychodów/kosztów/dochodów
  • Odpowiedz
@detektor_szczescia: to jest w tym najgorsze. Płacę co miesiąc swojej księgowej, która wszystko wysyła do skarbówki a oni mi karzą wypełniać znowu to samo plus jakieś inne bzdety. Wypełnienie tej ich ankiety nie zajęło mi 5/10min tylko musiałem poświecić na nią ponad 30min.
  • Odpowiedz
@galapagos: jak raz wypełnisz, to cały czas "losują" Cię ;)

Było olać, to przychodzi zwykłym listem, to jak udowodnią Ci, ze otrzymałeś ? Poczta zgubiła przecież :D
  • Odpowiedz