Wpis z mikrobloga

#eu4 #kiciochpyta

Drogie Mirki, mam pytanie. Jak chcę wypowiedzieć wojnę jakiemuś państwu to tam pokazuje się, którzy z sojuszników zgodzą się na dołączenie do wojny, a którzy nie. No i u tych, co się nie chcą zgodzić, jedynym powodem, który przeważa, jest "attitude towards enemies". Wiecie może co można zrobić, dyplomatycznie czy jak, aby to zmienić tak, żeby kraj chciał dołączyć do wojny?
  • 8
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Jest całkiem skuteczne. Stosowałem z sukcesem przeciwko większości krajów europejskich, gdy grałem Ottomanami. Nie wiem czy w tym akurat przypadku pomoże.

So long as one of your diplomats is present in the enemy country, all neighbors, enemies and rivals of the targeted country gets an opinion penalty towards the target. This will make it more difficult for the target to recover its reputation from recent expansions or betrayals, to
  • Odpowiedz
@Kylphi: @orian: @LibertyPrime: do "Sabotage reputation" potrzeba niestety "Espionage ideas" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Konkretnie chcę wypowiedzieć wojnę Ottomanom, gram Polską (już połączoną z Litwą), a do wojny nie chcą dołączyć graniczące z Ottomanami i mające ich jako rywali Węgry i Serbia. Słabe to. Specjalnie sobie szukałem sojuszników obok Ottomanów, a oni nawet nie chcą z nimi walczyć xD
  • Odpowiedz