Wpis z mikrobloga

O w #!$%@?. Blizzard przedstawił swój plan na WCS 2015. W skrócie, najważniejsze zmiany to: #sc2 #wcs

1) WCS Europe i WCS America zostają połączone w WCS Premier League, warunkiem możliwości gry w tej lidze dla ludzi spoza regionu (czytaj: Koreańczyków) jest ważna visa. Trzy wizy są akceptowalne: "professional athlete", "working" i "student". Większość Koreańczyków, z tego co zrozumiałem, ma "working holiday visa" i nie będą mogli grać w WCS Premier League. Polt i viOlet mają "professional athlete" visę. Jak wyjdzie w praniu - zobaczymy. ForGG ma doła w #!$%@? - kilka miesięcy temu zdecydował się na "working holiday" visę (ma mniejsze wymagania), a wcześniej (siedzi w Europie od dwóch lat) miał poprawną "working" visę.

2) Dwie ligi w Korei: GSL i nowa liga od SPOTV. O tym już pisałem. Nie ma blokady regionalnej na obie ligi, ale bądźmy poważni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3) WCS Premier League: kwalifikacje i Challenger League będą rozgrywane online. WCS Premier League Ro32 będzie OFFLINE. Cztery grupy będą rozgrywane w amerykańskim studio, cztery w europejskim. Korea po staremu, tam niemal wszystko jest offline.

Więcej i dokładne info od Blizzard tutaj (po angielsku): http://wcs.battle.net/sc2/en/articles/2015-starcraft-ii-world-championship-series

Co sądzicie?
  • 4
  • Odpowiedz
@TwardyDziad: @tockar: Dlaczego zmniejszy się liczba graczy spoza Korei? Wg mnie się zwiększy, bo do wygrania dalej będzie $1,6 mln. i nie zabiorą tego Koreańczycy. Zmiany są głównie pozytywne i w dobrą stronę.
  • Odpowiedz