Nie mogę poskromić w sobie swoistej satysfakcji (no dobra - wcale nie chcę jej poskramiać:), gdy prawdziwa nauka niepokalana oświeceniowa tendencyjnością, z wszystkich nadgorliwych wysmiewaczy sarmatyzmu robi właśnie debili. Powtórzmy: DE-BI-LI.


@Ned: nagle nauka jest cacy i wcale nielewacka ;).
  • Odpowiedz
@Ned:

Mój kolega, który akurat jest historycznym freakiem opowiadał mi kiedyś o tym, że teza o sarmackich początkach polskiej szlachty wcale nie jest idiotyzmem i są poszlaki na wskazujące chociaż na duży wpływ tamtej kultury.

Tekst nie jest naukowy, jest osobisty i niepotrzebnie emocjonalny, ale to, że nie udowadnia tezy nie świadczy, że teza jest głupia.
  • Odpowiedz
@RageKage: @Threepwood: @Ned:

- Widzę coś jakby "czarne" czy "czarny". I dwóch młodych mężczyzn, jeden jest łysy. Ona znajduje się pod ziemią, jakby w tunelu. Jest tam woda.


- Oni zawsze mówią, że woda albo zieleń - mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. - Informacje od jasnowidzów są z reguły tak ogólne, że zawsze dają się do czegoś dopasować. W sprawach, które ja znam, nigdy
  • Odpowiedz