Dobrze rozumiem? Ktos kto chodzi po osiedlu i “testuje” zamki w samochodach nie jest przestepcą. Przeciez w kazdej chwili moze zglosic slabosc zabezpieczenia wlascicielowui.(no chyba, ze zmieni zdanie i samochodem odjedzie) ;)


@niebezpiecznik-pl Kolejny co myli internet z dyskiem twardym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki, ING Bank Śląski pozwala się hackować (legalnie!). Robią hackaton, którego celem jest wymyślić apkę wykorzystującą dane klientów do czegoś. No właśnie - macie pomysł do czego? My mamy 2 pomysły (są na końcu tekstu). Kto pierwszy zaimplementuje taką apkę, stawiamy browara! Bank natomiast za zgłaszane apki przyznaje zdecydowanie lepsze nagrody :)

https://niebezpiecznik.pl/post/zhackuj-bank-jedyna-taka-okazja-i-w-dodatku-legalna/

#banki #pieniadze #ing a także #security #hacking #api
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleca ktoś z was konkretny zestaw do monitoringu domu (na zewnątrz i wewnątrz)? Kompletnie nie wiem, który producent jest porządniejszy i na co zwracać uwagę przy takich zakupach, więc wszelkie tipy i poradniki mile widziane, żebym sam popełnił jak najmniej błędów. Interesuje mnie przede wszystkim coś, co po krótkiej konfiguracji działa.
W okolicy moich rodziców coraz częściej dochodzi do kradzieży i włamań, więc chcę ich jakoś przed tym zabezpieczyć.
#pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj dla odmiany dobre wiadomości dla bezpieczników i pentesterów:
- posiadanie "narzędzi hakerskich" nie będzie ścigane, jeśli miały być użyte do podnoszenia zabezpieczeń systemów
- pentesty nie będą ścigane jeśli nie spowodują szkód a posiadacz systemu zostanie natychmiast powiadomiony o odkrytych błędach

http://www.wykop.pl/link/3664185/pentesterzy-i-bezpiecznicy-mozecie-juz-spac-spokojnie-nie-pojdziecie/

#bezpieczenstwo #security i czyżby #dobrazmiana :)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach