@Aleale2: mówili że wyjazd z kraju albo już im zablokowali, albo tak jak mówisz 20 dni mają żeby uciec po dostaniu wezwania. Choć obstawiam że w praktyce to na wyjeździe z kraju po wylegitymowaniu byliby cofani
ONZ stawia sobie za cele zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwój współpracy między narodami oraz popieranie przestrzegania praw człowieka
@LKAaSt-9 Przecież tożsamość tego dyrektorka została już zweryfikowana, sporo linków się przewijało w wykopie z tym filmem więc nie wiem po co twój nieudolny risercz.
Jak podają ukraińskie media, były prezydent Rosji, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew próbował popełnić s---------o - donosi portal niezalezna.pl. Polityk miał pozostawić list pożegnalny, a od rychłej śmierci miał go uratować...
@gzymspiwniczny: jak ja sobie to kombinowalem, to cele sa ustalane z wyprzedzeniem, tak samo jak pozycje strzalu. Himars jedzie na pozycje, w tym samym czasie ciezarowka zawozi kontener rakiet w nowe miejsce(prawdopodobnie nowa pozycje wystrzalu lub w poblizu). HIMARSik strzela salwe i odjezdza na "tankowanie" gdzie juz czeka kontener. Samo "tankowanie" zajmuje kilka minut. HIMARS ma wlasną suwnicę która zrzuca pusty kontener i wciaga na grzbiet nowy. Potem salwa i
Lotnictwo mogłoby, ale jakoś Ruskie są mało aktywni poza linią frontu.
@MarMac: tym bardziej ze na bank to jezdzi w obstawie OPL. pewnie kilka pozycji z MANPADSAMI miedzy wyrzutnia a linia frontu, w razie gdyby zabladzil jakis ruski SU i przypadkiem wykryl wyrzutnie.
"Ludzie na Ukrainie są mordowani, po co? Nasi chłopcy tam giną, po co?.... W imię napoleońskich planów naszego Cezara?... Ojczyzna to nie d--a prezydenta!... To babcia żebrząca w metrze i próbująca sprzedać ziemniaki"
@WOparachAbsurdu: nie ma takiej listy, bo nic nie odtajnili. Wrzucili chyba nowe zdjęcia, a ktoś bez pojęcia się podpalił, że ich wcześniej w ogóle nie było.
@Dodwizo Na pewno... W 2015 roku okręt brał udział w rosyjskiej operacji w Syrii. W 2018 roku trafił do stoczni, gdzie przeszedł remont. Z oficjalnych komunikatów wynika, że wyremontowano silnik główny, wymieniono generatory diesla, wymieniono część torów kablowych oraz systemy radiolokacyjne. Do służby powrócił we wrześniu 2020 roku. Cztery lata po remoncie który trwał dwa lata miał iść na żyletki... No na pewno.
@Anty_kacap: przecież trzeba nie mieć mózgu żeby jechać teraz do Kijowa xD tak samo jak mózgu nie miała druga kaczka która kazała lądować we mgle 12 lat temu xD widać to u nich rodzinne
@notoelo chociaż Huawei wysyła swój sprzęt wzmacniający sygnał na ukrę, a xiaomi nie będzie sprzedawać sprzętów do Rosji, więc chyba po cichu sankcje wprowadzają