Fani 76ers naprawdę uwierzyli że bez Simmonsa ich ofensywa wchodzi na jakiś nowy elitarny poziom bo przez pierwsze 5 spotkań trafiali nieludzki jumperów który nie był do utrzymania (co oczywiście sugerowały statystyki inne niż suche %)

Rzeczywitość szybko ich zweryfikowała, szykuje się walka o uniknięcie playinów xD 1 seed w zeszłym roku btw

#nba
Weed233 - Fani 76ers naprawdę uwierzyli że bez Simmonsa ich ofensywa wchodzi na jakiś...

źródło: comment_1640363755TuFAfob1WovR2Rp4gFNftE.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

Udało się wpisać dzisiejsze :)

Kemba - 44pts-9reb-8ast, 7/14 za 3 - najlepszy mecz Kemby od 2 lat. Ostatnim lepszym punktowo meczem w NYK był Melo 5 lat temu, ale Randle w międzyczasie miał 2x też 44pts. Drużyny Kemby są 5-14 (.263) kiedy ten zdobywa +40pts. Nikt nie ma gorszego bilansu w karierze w meczach +40 (z tych co mieli ich co najmniej 10 w karierze), dzisiejszym meczem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

Ciekawostka nr 1
Nie wiem czy było pod tagiem - Joe Johnson zagrał dla tej samej organizacji po prawie 20 latach. Jego poprzedni mecz dla Bostonu przed tym wczorajszym zagrał 19 lutego 2002. Dotychczasowa najdłuższa przerwa pomiędzy meczami dla tego samego zespołu to niecałe 15 lat Jamesa Edwardsa w Lakers - pomiędzy sezonem 1977-78 i 1992-1993

Ciekawostka nr 2
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W TOP 10 zabrakło Iso Joe ( ͡° ͜ʖ ͡°) 40 latna karku, trochę slow motion, ale dał radę.
#nba
Unreal6277 - W TOP 10 zabrakło Iso Joe ( ͡° ͜ʖ ͡°) 40 latna karku, trochę slow motion...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

5 meczów w nocy:

Gilgeous-Alexander - 27pts-11reb-12ast - drugie jego triple w karierze, pierwsze miał niemal 2 lata temu, też dla OKC. Jest 10 graczem organizacji (Thunder i Sonics) z więcej niż 1 triplem dla nich. Zdobywców triple (chociaż jednego) dla Thunder było tylko 5: Westbrook (138), Durant (7), Shai (2), George i Ibaka (po 1). A poza tym Kanadyjczyk nie wyróżnia się niczym statsowo, może oprócz tego
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #koszykowka #plk

Dallas podpisali na 10 dni George'a Kinga. W NBA zagrał raz, dla Suns w sezonie 2018/2019. W 2020 na 6 meczów dołączył do Zastalu Zielona Góra, potem przerwano sezon przez covid i zdobył mistrzostwo Polski.

Ma szanse być 14 graczem, który po pobycie w PLK zagrał w NBA: Nate Driggers, Oliver Miller, Sean Marks, Randy Holcomb, Lynn Greer, Harold Jamison, Desmon Farmer, Chris
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

Yurtseven - 8pts-13reb-2stl-2blk z ławki - rookie Heat zalicza trzeci mecz z ławki z rzędu z dwucyfrowymi zbiórkami, nie osiągając przy tym 10 punktów. W historii było sporo graczy z ławki z takimi seriami (ponad 40 co najmniej 3-meczowych), ostatnio J. Allen 2020, D. Howard 2020, Kanter 2019 i T. Thompson 2018. Najdłuższą serią bez double-double, ale z kilkunastoma zbiórkami może pochwalić się oczywiście Rodman - 26
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cult_of_luna: mam wrażenie, że w tym roku jest mało fajnych linijek. Jokic i Doncic przestali grać. Westbrook nie robie tripli, tylko Curry coś za 3 czasem rzuci ...
  • Odpowiedz
@suwer: też mam takie wrażenie - mało też jest fajnych linijek "znikąd", tzn. takich niespodziewanych, typu jakieś 10 przechwytów z ławki, etc. Generalnie trochę się "męczę" w tym sezonie z podsumowaniami :)
  • Odpowiedz
One man's trash is another man's treasure, Atlanta podpisuje Lance'a Stephensona na 10 dni, Sacramento planuje podpisać Mudiaya a Chicago Ilyasove
#nba
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

Jeszcze w uzupełnieniu poprzedniego wpisu, bo przeoczyłem: Giddey jest drugim nastolatkiem w historii NBA z 20reb i 20ast na przestrzeni dwóch meczów (miał 8-18-10 i 19-5-11). Pierwszym był młodszy z Ballów w styczniu tego roku.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thrawn41: Jak dla mnie to mogą sobie Brown z Tatumem ceglić do usranej śmierci w tym śmiesznym Bostonie. Ja tylko podaje rozwiązanie problemu jakim jest dublowanie się ich najlepszych graczy. Kiepski eksperyment z Alfredem w Philly miewał przebłyski jak grał z Benem a Jo siedział na ławce więc pewnie i on by skorzystał.
  • Odpowiedz
#nba #nbastats

6 meczów w nocy:

Embiid - 41pts-10reb-5ast-2stl-4blk - raz na jakiś czas ma takie monstrualne linijki, ta była 9 w historii kiedy zostają osiągnięte te wartości w 5 kolumnach. Sam Embiid miał lepszą w lutym - 50-17-5-2-4. Poza nim takie występy mieli: Harden 2019, A. Davis 2016, LBJ 2010 i 2006, Olajuwon 1993, JB Carroll 1987 i Jabbar 1975.
Gobert - 23pts-21reb, 15/16FT - trochę się zaskoczyłem że to
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Draymond Green


@cult_of_luna: aż dziwne że on tyle TD nabił, świetny zawodnik po którym widać że ma w dupie statsy a patrzy tylko na wynik drużyny i jak jej pomóc, gdyby Westbrook poszedł tą drogą mógłby być spokojnie top 10 ligi
@Zielonykubek: masz zatem zadanie noworoczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz