#nbastats #nba

Z nocy:

C. Anthony - 35pts-8reb-9ast z ławki (w 28min) - druga linijka rezerwowego w historii, statsy lepsze w każdej z trzech podstawowych kolumn z ławki miał tylko Winters w 1982 (40-8-10). Oczywiście zaporowe jest tu 8reb-9ast, chociaż np. 30-5-5 z ławki w tym sezonie przed Anthonym jeszcze nie było, no i jest to też najlepszy punktowy występ rezerwowego tego sezonu (po Reavesie z 34pts w listopadzie). W
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba

Chicago w poprzednim meczu wygrali w Bostonie by teraz dostać w------l u siebie 25 ptk
Przepiękny zespół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nbastats #nba

Skromne 3 mecze:

Hartenstein - 13pts-18reb-2ast - opuścił kilkanaście pierwszych meczów w sezonie, więc "goni" liczbę występów wystarczającą do klasyfikacji w rankingach sezonowych. O ile pamiętam musi rozegrać 58 meczów na koniec sezonu, a żeby się pojawić w leaderboardach w trakcie sezonu, musi mieć "tempo" na co najmniej 58 meczów (a na razie zagrał 12/27 meczów). Gdyby Hartenstein zaczął kwalifikować się do rankingów, jego 12.8reb/g byłoby czwartym wynikiem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nr jeden w rankingu MVP my ass

Nikola Jokic is giving up 69.5 FG% at the rim so far this season. This is the 2nd worst percentage among all players defending at least 5 attempts at the rim per game.

The only player giving up a worse percentage than him is Karl-Anthony Towns.

#nba
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W europejskich pucharach 3 polskie zespoły, Śląsk, Trefl i King mają fenomenalny bilans 1-23
Dawno przestałem śledzić plk, ale to już chyba lekka przesada co tam się o--------a

#nba #koszykowka
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@meemphis11: @miki4ever @SpoconyBambik @przemekg31

1) od starych czasów Europa odjechała nam finansowo, relacja budżetów polskich zespołów do Europy jest taka że teraz EuroCup i Liga Mistrzów, to kiedyś Euroliga. Nominalnie polskie zespoły w dolarach wydają na zawodników tyle samo (albo i mniej jak weźmiemy Prokom) co 15-20 lat temu.
2) od starych czasów zmieniły się puchary - kiedyś w ćwierćfinale drugiego najważniejszego pucharu grali Słowacy, bo były
  • Odpowiedz
Tam był w Ostrowie taki charyzmatyczny właściciel co pompował duże pieniądze


@meemphis11: nadal pompuje, ale bez KGHMu czy pani minister Maląg jakby ciężej. Do tego tam też się "rozeszli sponsorzy", byli BM od Matuszewskiego o którym mówisz i Slam (chyba prywatna spółka śmieciowa czy coś), teraz został Matuszewski. Miejsce w tabeli może trochę niemiarodajne, bo oni mają pecha do kontuzji. W Zastalu za to odszedł Jasiński, wyczyścili stare długi i
  • Odpowiedz
#nbastats #nba

O ile dobrze pamiętam finał NBA Cup nie wlicza się do tabel, a statsy do rekordów, no ale podsumowuję:

Giannis - 26pts-19reb-10ast-2stl-3blk - gdyby wczorajszy mecz był normalnym meczem sezonu regularnego, linijka na poziomie +26-19-10-2-3 (głównie dzięki przechwytom i blokom) byłaby czwartą w historii, po Birdzie 1982 (28-19-15-3-3), Webberze 1999 (26-22-10-3-4) i Giannisie z marca tego roku (29-21-11-2-3).
Prince - 6pts-2reb-2ast - jako jedyny w historii ma dwa tytuły
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #koszykowka

Coraz więcej się mówi o potencjalnych szansach Igora Milicicia jr na drugą rundę Draftu 2025, w najgorszym wypadku na sezon w G League i deal 2-way.

Przeprowadzka do Tennessee na razie okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że uczelnia została wybrana "starannie" jeśli chodzi o system i styl gry pasujący Igorowi, to jeszcze są w tym sezonie po prostu świetni (od 2 tygodniu na
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nbastats #nba

Kurła, coraz później te zapowiedzi. Dzisiaj to w ogóle zapomniałem:

Maxey - 40pts-5reb-5ast-4stl, 6/12 za 3 - zagrał siódmy w karierze mecz +40pts dla 76ers i już tylko 7 graczy ma więcej takich występów w długiej historii organizacji z Filadelfii (Erving, Cunningham, Barkley, Chamberlain, Embiid i Iverson). Maxey ze średnią 2.1stl/g (dokładnie 2.06 na ten moment) jest trzecim najlepszym przechwytującym tego sezonu i ma szansę być najlepszym pod
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Gra ktos z Was w NBA2K25 w trybie MyTeam?
PS5

Moznaby wykonac razem kilka zadan.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nbastats #nba

Towns - 22pts-22reb-5ast - po raz 13. w karierze zagrał mecz z +20-20, więcej takich występów (o jeden) wśród aktywnych graczy ma tylko Jokic. Po tym meczu średnia zbiórek KATa to już 13.9 - najwyższa w lidze od trzech sezonów i 14.7 Goberta 2022.
Doncic - 45pts-11reb-13ast-3stl-2blk, 16/23FG (10/12 za 2 + 6/11 za 3) - triple-double nr 80 w karierze Doncicia. Po raz drugi w karierze osiąga
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nbastats #nba

2 mecze wczoraj (szczerze mówiąc w ogóle nie czuję tego Pucharu):

Gilgeous-Alexander - 32pts-8reb-6ast-5blk - Shai jest w lidze od sezonu 2018/19 i zagrał właśnie 142. mecz +30pts w karierze. Licząc sezony od jego wejścia do ligi, to 9. najwyższy wynik, ale jak policzymy trzy ostatnie (trwający 2025, 2024 i 2023) to ze 129 meczami +30pts jest tuż za Donciciem (130) i Giannisem (132). Kanadyjczyk dwa poprzednie sezony
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ptt_: żeby było większe zainteresowanie początkiem sezonu, zawodnicy mieli większą motywację żeby grali koszykówke jak w PO( dostają za wygranie pół miliona dolarów na łeb) a dodatkowo liga testuje w tym roku czy do vegas bedą przychodzić kibice na mecze.
  • Odpowiedz