Niemiecka mapa z przełomu 1870-1945r. http://igrek.amzp.pl/mapindex.php?cat=TK25 sięgająca swoim zasięgiem na aktualne tereny województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego.
W bazie jest cała masa innych map. Jak ktoś ma czas i ochotę to zabawa na kilka godzin.

#ciekawostki #historia #mapy #zielonagora #szczecin #wroclaw #poznan #opole #gdansk
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ustalacie trasy rowerowe? Z jakich map korzystacie, na co zwracacie uwagę? Ostatnio pojechałem bez specjalnego planu "Na północ jedź! hehe" i półtorej godziny między jakimiś polami się przeprawiałem. Chciałbym uniknąć tego w przyszłości...

#rower #pytanie #mapy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszedłem w posiadanie książki na temat geografii na obszarze historycznych ziem Polski. Książka jest z 1918r. i nieźle zachowana. Są tam takie ciekawostki jak np. mapa rozmieszczenia ludności o poszczególnej szerokości czaszki, ówczesne dialekty i narzecza języków i wiele innych. Aktualnie całą książkę skanuję, a mapy będę digitalizował.

Pytania:
1. Jest ktoś zainteresowany takimi danymi?
2. Macie pomysł, jak na tym zrobić trochę cebulionów ew. jakiś ciekawy projekt naukowy?

#mapy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elemen_tum:
1. Wrzucaj co ciekawsze rzeczy, odbiorcy się znajdą.
2. Spróbuj znaleźć kilka(naście?) innych źródeł i opracuj w formie książki. Może jakiś uniwersytet zechce przygarnąć, a ty przytulisz cebuliony.
  • Odpowiedz
Jak można włączyć mapy google w takiej postaci? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji, są tylko budynki 3D. Da się to zrobić na http://poland.liveuamap.com/ po odpowiednim przybliżeniu i w google earth po kliknięciu opcji "wyświetl w mapach google". Problem jest tylko taki, że na tej pierwszej stronie pól ekranu jest zasłonięte, a w google earth strasznie mi to ścina i nie mogę zmieniać innych opcji. Normalnie w google earth mapy są zwykłe,
Gother - Jak można włączyć mapy google w takiej postaci? Nigdzie nie mogę znaleźć tak...

źródło: comment_pgAkKkuGhOAzZsfaAsZE7jbEgcREIj4C.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gother: Przesuń mapę z shiftem, wtedy się odwróci, nie działa we wszystkich miastach, obrót o 90° kompasem w prawym dolnym rogu a kąt tą kratką pod kompasem się zmienia, albo płynie prawym myszy i shift
  • Odpowiedz
Wykopowicze, przetrząsam korespondencję mojej babci z lat dziewięćdziesiątych, listy, które słała do swoich sióstr i pisma kierowane do sądów/urzędu wojewódzkiego. Próbowała dochodzić swoich praw do majątku we Włodzimierzu Wołyńskim, z którego uciekli w roku 1943, przedstawiała świadków, którzy na piśmie wyrażali gotowość zeznawania w sprawie. Do dziś żyje jedna ze ew. spadkobierczyń (choć zastrzegam, nie jest on dla nas celem samym w sobie), ws. świadków takowej wiedzy nie posiadam.

Moje serdeczne prośby dotyczą:
1)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach