Jak wygląda płacenie podatków i rozliczanie się w PIT gdy sprzedaje się własnoręcznie namalowane obrazy? Załóżmy sprzedaż po 500zl sztuka, 3 razy w roku, np pierwszy miesiąc poszły dwa obrazy a trzeci dopiero pół roku później? Czy trzeba wtedy zakładać działalność nierejestrowaną?

#prawo #pytanie #sztuka #ekonomia #podatki #firma #dzialalnoscgospodarcza #malarstwo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlienFromWenus: przy twórczości przysługuje prawo do odliczenia 50% przychodu jako koszty, nic nie trzeba udowadniać tylko jak zarobiłaś 1500 to w pit wpisujesz przychód 1500-koszty uzyskania 750= dochód 750 od którego obliczasz należny podatek (pewnie 0 jak nie ma innych dochodów)
  • Odpowiedz
@tytanos: jeśli przyjmujemy że Julian Tuwim był Polakiem, to konsekwentnie trzeba przyznać że Malewicz był ruskim (czy raczej człowiekiem sowieckim).
Całe życie nienawidził Polski i Polaków, przeżył załamanie nerwowe gdy strona z którą się identyfikował poniosła klęskę w Bitwie Warszawskiej, do końca był żarliwym komunistą, od 1929 był komisarzem ludowym w ZSRR, gdy terror stalinowski zaczynał osiągać apogeum.

W kwestii narodowości bardzo ważna jest samoidentyfikacja. Gdy Jerzy Waszyngton ogłaszał Deklaracje
  • Odpowiedz
Jego dzieła są przesiąknięte polską kulturą,


@tytanos: W jaki sposób w twojej opinii się to przejawia w samych dziełach bądź programie estetycznym Malewicza? Czy to w wymiarze formalnym, czy też - we wcześniejszych pracach - w treści, malewiczowe malarstwo ma raczej znamiona typowe dla międzynarodowej (czy tam internacjonalistycznej, zważywszy na jego poglądy) awangardy w sztuce, bez jednoznacznych inspiracji czy to Polską jako obszarem, jak u np. Rafała Malczewskiego wraz jego
  • Odpowiedz
Czy macie do polecenia na facebooku jakąś grupę (nie sprzedażową), na której można dzielić się swoimi obrazami? Może być po angielsku. Nalepiej, żeby nie miała żadnej weryfikacji przed wrzuceniem posta.

Może być też jakaś w miarę mała społeczność na discordzie (a nawet lepiej żeby to był discord). Na tyle mała, żeby co kilka sekund nie wlatywał nowy post (już to przerabiałam i tak się po prostu nie da nic zobaczyć)

PS. Z
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GARN czy tylko ja mam wrazenie, ze współcześnie niektórzy artyści sa o niebo bardziej utalentowani niż kiedyś, tylko po prostu kiedyś tych prac było mniej i jak ktoś o---------l taka mona lize to był turbo boom? No zobaczcie samo, to jest o wiele, wiele bardziej imponujące i ma więcej detalu niż wiele prac do których się tak przyzwyczailiśmy ze są sławne. Gdyby ktoś to namalował wiele, wiele wiele lat temu, to
  • Odpowiedz