Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@bogdan-chwast-REBIRTH: Słowa klucz: ,,Streamer sieciowy". Raspberry bardzo fajnie ogarnia takie zadania.
@bogdan-chwast-REBIRTH: Audiocast M5, chromecast audio - ten drugi juz nie produkowany
- 0
@chosenon3: obawiam sie ze brzmeniowo to bedzie krok w tyl
@In_thrust_we_trust: bang olufsen s80.2 będę miał
@MrPawlo112: chyba Tidal w wersji pro
konto usunięte via Android
- 1
@MrPawlo112 jak oczekujesz jakosci to cd, co do deezer/tidal nie wiem, ale spotify ma najwieksza kompresje
https://www.edifier.pl/product-pol-135-Edifier-R2750DB-bluetooth.html
Używa ktoś tego lub poprzedniego (R2730DB) modelu i może podzielić się wrażeniami? Ma być uniwersalnie (muzyka, TV, konsola - w tej kolejności), ma być bluetooth i ma nagłośnić 20 m^2 salon. Dotychczas rozglądałem się za miniwieżami albo jakimś zestawem wzmak + kolumny, teraz zastanawiam się czy 2x tańsze rozwiązanie w postaci aktywnych kolumn nie sprawdzi się równie dobrze.
Poprzedni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/47062695/denon-ceol-n9-dobrze-naglosni-mi-20-m-2-salon-ktos/
#audio #hifi #stereo #
Używa ktoś tego lub poprzedniego (R2730DB) modelu i może podzielić się wrażeniami? Ma być uniwersalnie (muzyka, TV, konsola - w tej kolejności), ma być bluetooth i ma nagłośnić 20 m^2 salon. Dotychczas rozglądałem się za miniwieżami albo jakimś zestawem wzmak + kolumny, teraz zastanawiam się czy 2x tańsze rozwiązanie w postaci aktywnych kolumn nie sprawdzi się równie dobrze.
Poprzedni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/47062695/denon-ceol-n9-dobrze-naglosni-mi-20-m-2-salon-ktos/
#audio #hifi #stereo #
konto usunięte via Android
- 2
@Er3i właśnie na jak najmniejszej ilości kabli i urządzeń mi zależy, super! Ja już nie zamierzam szukać czegoś innego, jak tylko przyjdzie pora na kupno, nie będę się zastanawiać co wybrać :D. Dzięki wielkie za info :)
- 2
@przemoprzemek: @Er3i: u mnie mała rewolucja. Poszukałem, popytałem, skończyło się na używanych kolumnach i wzmacniaczu, do tego Chromecast Audio. Jak to odpaliłem to nie miałem najmniejszych wątpliwości, że strzał w dziesiątkę. Jakby kogoś interesowało to Onkyo A-9211 + Tannoy Mercury M2.
- 0
Mirki szukam głośników aktywnych tak do 1000 zł do pokoju 23 m2, planuje je podłączyć pod TV, dodatkowo fajnie gdyby miały BT. Myślałem nad Edifier R2730DB ale zastanawiam się czy jest coś lepszego w tej cenie. Zastosowanie określiłbym jako w miarę uniwersalne -> TV (netflix, youtube), BT (spotify), w lepsze dni jakiś FLAC z peceta ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: ja mam Clip+ od 2009... oczywiście zrobiłem mu Rockboxa. Działa bez zarzutu, dźwięk zajebisty nawet na droższych słuchawkach, a mam porównanie do chociażby Aune X1S PRO, FiiO Q5S, Chord Mojo itd... nie to samo, ale za swoją cenę Clip+ nieźle im się stawia xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@florekflorek: dej znać co kupiłeś
- 16
Dziś może takie nie do końca klasyczne #audiovoodoo, ale jednak dobre nawiązanie do mojego wczorajszego wpisu, pod którym ktoś zadał pytanie, skąd idioci mają hajs na drogi sprzęt. Nie wiem, ale podaję kolejny przykład.
TLDR: Pan Adam kupuje sobie referencyjny, audiofilski i videofilski odtwarzacz Blu-ray 4K z rozbudowaną sekcją audio (2 przetworniki c/a klasy premium+, niezależne układy XLR i RCA, obsługa bezstratnych plików audio do 32bit/192kHz oraz DSD64/128) za
TLDR: Pan Adam kupuje sobie referencyjny, audiofilski i videofilski odtwarzacz Blu-ray 4K z rozbudowaną sekcją audio (2 przetworniki c/a klasy premium+, niezależne układy XLR i RCA, obsługa bezstratnych plików audio do 32bit/192kHz oraz DSD64/128) za
źródło: comment_LZuYJMyKOHZBZLveO54NThIHpQE9ylbB.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 8
@smutny_kojot: ludzie audiovoodoo mogliby sobie przybić piątkę z tymi od kościoła z płaskim dachem
@smutny_kojot z tym hajsem to jest tak, że na drogi sprzęt marża wynosi ponad 100%, a audiofile jak się zaprą to potrafią się targować, wielu sprzedawców daje upusty na zasadzie "dobra, masz i s--------j". Na voodoo marża producenta (bo to zazwyczaj on prowadzi wtedy sprzedaż) jest oczywiście jeszcze wyższa i często przekracza 1000 - bezpieczniki mają przebitkę nawet 10000% XD tak, dziesięć tysięcy procent.
I teraz druga kwestia - marketing szeptany.
I teraz druga kwestia - marketing szeptany.
@vuelo: „Dla każdego inna nutka nużką tupie”. Dobry sprzedawca to też doradca. Ale pamiętaj, że to co dobrze gra w sklepie w pokoju odsłuchowym, który jest do tego przygotowany niekoniecznie może zagrać u ciebie
- 2
@vuelo: Myślę że pracownicy salonów są przyzwyczajeni do wszelakiego gówna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS: Nie myślałeś o sprzęcie z drugiej ręki? Często można wyrwać dobry wzmacniasz stereo za 30-50% ceny nowego. Sprzęt audio nie starzeje się tak jak inna elektronika, a biorąc pod uwagę tańszy sprzęt dla mas, to nawet się cofa w rozwoju (mam na myśli brzmienie, poziom zniekształceń, odstęp od szumu i zwyczajnie
PS: Nie myślałeś o sprzęcie z drugiej ręki? Często można wyrwać dobry wzmacniasz stereo za 30-50% ceny nowego. Sprzęt audio nie starzeje się tak jak inna elektronika, a biorąc pod uwagę tańszy sprzęt dla mas, to nawet się cofa w rozwoju (mam na myśli brzmienie, poziom zniekształceń, odstęp od szumu i zwyczajnie
- 1
Cześć Mirki.
Zbytnio nie wiem gdzie spytac, więc spróbuje tutaj. Mam amplituner Onkyo tx-Nr509 i do niedawna miałem tak ze jak włączę tv i wylacze to amplituner robił to samo za TV ( Ale nie działało odwrotnie- jak włączę ampli to tv się nie wlacza l). Bylo to idealne rozwiązanie Dla mnie. Miałem chwilowo odlaczony ampli od prądu i teraz nastąpiła zmiana. Włączam ampli i włącza sie tv. Wyłączam tv i ampli
Zbytnio nie wiem gdzie spytac, więc spróbuje tutaj. Mam amplituner Onkyo tx-Nr509 i do niedawna miałem tak ze jak włączę tv i wylacze to amplituner robił to samo za TV ( Ale nie działało odwrotnie- jak włączę ampli to tv się nie wlacza l). Bylo to idealne rozwiązanie Dla mnie. Miałem chwilowo odlaczony ampli od prądu i teraz nastąpiła zmiana. Włączam ampli i włącza sie tv. Wyłączam tv i ampli
@SAIDED: tez mi sie tak zrobilo pare tygodni temu;/ w sumie nie chcialo mi sie grzebac, ale kiedys w opcjach znalazlem jak wylaczyc to, zeby wylaczenie tv wylaczalo ampli, wiec pewnie i obecna sytuacje da sie odkrecic. BTW, masz podpietego kompa do tego ampli? Zastanawiam sie czasem czy by sie nie dalo zeby jednoczesnie ampli przepychal obraz z kompa na tv a muza leciala z innego zrodla np radio albo
- 0
@looongier: Mam podłączony tv i alexe i dekoder i w tym momencie nie mogę puszczać muzy z alexy bez włączonego tv.. slabo, chyba że wylacze sterowanie przez hdmi Ale wtedy pilotem od tv nie można sterować głośnościa ampli jak nagle włączysz cos na tv wiec tragedia. Muszę chyba reset walnąć do fabryki.
Hej. Czy jest tutaj mądra głowa z elektroniki?
Takie pytanie mam amplituner #yamaha RX-V483, do niej chce podłączyć stary wzmacniacz przez RCA. Do starego wzmacniacza jest podłączony gramofon (ze złączem DIN).
Ze starego wzmacniacza wyprowadzam kable z gniazd głośnikowych (nie ma innych gniazd wyjściowych). Gniazda głośnikowe z tego co wiem to 8 ohm. Yamaha ma wyjściu głośników ma 6 ohm. Nie mogę doszukać się ile Yamaha ma na wejściu. Czy
Takie pytanie mam amplituner #yamaha RX-V483, do niej chce podłączyć stary wzmacniacz przez RCA. Do starego wzmacniacza jest podłączony gramofon (ze złączem DIN).
Ze starego wzmacniacza wyprowadzam kable z gniazd głośnikowych (nie ma innych gniazd wyjściowych). Gniazda głośnikowe z tego co wiem to 8 ohm. Yamaha ma wyjściu głośników ma 6 ohm. Nie mogę doszukać się ile Yamaha ma na wejściu. Czy
- 1
Siemano, jakie słuchawki z dźwiękiem przestrzennym do 200-300zl? Bardziej 200, bo szkoda mi kasiory. Będę na nich okazjonalnie słuchał muzyczki, grał w kantera i rainbowa, czy tam inne shootery. Jakieś gejmingowe, czy coś pokroju sennheiserów? Zawsze miałem wrażenie, że na gejmingowych słuchawkach lepiej słychać przeciwników, ale jeśli żyję w błędzie to proszę mnie z niego wyprowadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tej pory miałem krakeny pro, ale po
Jaki adapter bluetooth do amplitunera polecacie?
Mam amplituner Marantz bez bluetooth, a niestety dedykowany nie jest już produkowany.
Może coś dobrej jakości z aliexpress?
#audio #hifi #audiofile #muzyka #aliexpress
Mam amplituner Marantz bez bluetooth, a niestety dedykowany nie jest już produkowany.
Może coś dobrej jakości z aliexpress?
#audio #hifi #audiofile #muzyka #aliexpress
@grubyy: xudoo xq-50
@grubyy: https://www.rms.pl/baza-wiedzy/3116-kodeki-bluetooth-co-to-jest
Jeśli słuchasz Spotify to nie poczujesz różnicy, ważne że jest aptx. Ale żeby byla jasność, ja osobiście go nie mam, ale planuje kupić
Jeśli słuchasz Spotify to nie poczujesz różnicy, ważne że jest aptx. Ale żeby byla jasność, ja osobiście go nie mam, ale planuje kupić
- 1
Witam, wpadł mi w ręce przeciętny zestaw z głośnikami Tonsil Maestro III i potrzebuję cokolwiek z niego wydobyć. Zdecydowałem się na zakup jakichś kabli, obecnie podłączone są Audioquest slip 14/2. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę, bo nie znam się na tym praktycznie w ogóle. Czy VAN DEN HUL CLEARWATER byłyby dobrym wyborem? Polecane są również Cordial Highflex CLS225, bo chociaż nie są drogie to podobno dają radę.
#audio #hifi
#audio #hifi
@bananob4 nie ma to najmniejszego sensu. Jeśli już to pokombinuj z akustyką wnętrza a jak to nie pomoże to wymiana wzmacniacza albo kolumn. Druga rzecz, w jakim stanie są kolumny i czy ktoś w nich grzebał?
@bananob4 o ile membrany i ich zawieszenia są całe (a to widać) to powinny śmigać. Wzmacniacz też tragedia nie jest. Może akustyka leży albo zestaw jest nie dopasowany do twoich oczekiwań i słuchanej muzyki.
Ja mam Altusy 300 i yamaha ax 700. Wcześniej miałem sony gx211 czy coś takiego, brakowało mi wysokich tonów ale tragedi nie było, zmieniłem wzmacniacz na yamahe bo mają bardziej ostre brzmienie i dla mnie ten zestaw
Ja mam Altusy 300 i yamaha ax 700. Wcześniej miałem sony gx211 czy coś takiego, brakowało mi wysokich tonów ale tragedi nie było, zmieniłem wzmacniacz na yamahe bo mają bardziej ostre brzmienie i dla mnie ten zestaw
- 0
Czy w tym całym internecie jest jakieś miejsce gdzie pomogą mi dobrać sprzęt audio, który nie kosztuje 80k? Planuje wydać na cały zestaw tyle ile niektórzy, na różnych dziwnych forach wydają na kable ze złotymi końcówkami. Jest ktoś obeznany w temacie, kto rozumie, że nie chcę zamienić samochodu na 2 kolumny? #hifi #audio #stereo #sprzetaudio
@Krs181: nie, typ, który prowadzi kanał, jest anty tej idei, ma nawet filmy na kanale o audiovoodoo, polecam serdecznie jego filmy bo jest bardzo rozsądny i dogłębnie zna temat
@Krs181: no i przede wszystkim budżet, to tak jakbyś auta szukał dla siebie a każde ma 4 koła :)
32
Audio Szkoła - zestawy głośnikowe, budowa i działanie. Maciej...

Omówienie typów obudów głośnikowych, tak bardziej jako wykład.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
@ampcode: z ciekawie grających to teraz telefunken tl 800 mam ale idą do mnie moje ulubione wigo WB 70. 27 kg 4-drożne monitorki :)
@ampcode: ciężko będzie stare konstrukcje przebić, dużo też zależy od tego co szukasz w brzmieniu. Ja jestem pełen podziwu dla inżynierów za wkład pracy jaki dawali wtedy w te konstrukcje i ile wyciągali z technologicznie słabszych niż teraz przetworników. U mnie głównie na handel wszystko idzie ale mam kilka swoich czarnych koni jeżeli chodzi o monitory podstawkowe, małe i duże.




























Szybkie podsumowanie na końcu filmu.
Pozdro Mike.
#produkcjamuzyki #audioboners #syntezatory #akustyka #glosniki #perkusja #hifi
Komentarz usunięty przez autora