Hej, mam sytuację z paczką z Japonii gdzie w poniedziałek trafiła już do mojego miasta i na 100% jest w mojej placówce. Usługa to global express. Ostatni skan to W transporcie z placówki sortującej w moim mieście, która znajduje się dosłownie 15 minut od mojej poczty w tym samym mieście. Moja poczta nigdy nie robi skanu przyjęcia. Zawsze jak jest status W transporcie to tego samego dnia jest odrazu W doręczeniu. Niestety
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lucy-red: czekać na doręczenie pod adres, żeby odbierać w placówce to musiałaby być nadana poste restatne, bez adresu Twojego, do odbioru w placówce
Nic nie wymuszaj, zachowaj spokój i poczekaj grzecznie.
z fartem
  • Odpowiedz
  • 1
@lucy-red: global express to jest taki wynalazek którego wrzuca się do skrzynki bez podpisu odbiorcy, tym się różni od zwykłego listu że ma śledzenie. Oficjalnie jak się nie mieści do skrzynki to ma być "bezwzględnie"awizowane do odbioru na poczcie bez próby doręczenia. Takie były wytyczne jak pracowałem na poczcie jako listonosz. Część o tym nie wie i doręcza, część wie ale chcę być miła i też przyniesie za podpisem 😜
  • Odpowiedz
#poczta #globalexpres #clo #pytanie myślę, że Ci z #aliexpress będą obeznani.

Potrzebuję wysłać coś za granicę przesyłką GLOBAL Expres. Jest to prezent ale trochę wartościowy (około 1300 cebulionów).
Chodzi o parę metalowych kolekcjonerskich przypinek.. W deklaracji celnej CN 22 zaznaczyć Prezent/Gift i podać kwotę 1300?
Czy może zaniżyć by nie było jakiś problemów? Pomocy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pitus_bajtus: Z paczkami za granicę to ten problem, że jak wyjdzie za granice to ją inny operator przejmuje, tak jak z zagramanicy coś idzie to doręcza to przeważnie Poczta Polska
  • Odpowiedz