A jak jechało się
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 43
#ccrally Więc... debiut Skarbonki zaliczony. Już na 1 oesie wyszedł na jaw duży problem - silnik zacinał się na wysokich obrotach i praktycznie całe dwie pętle przejechałem na "wciśniętym gazie" - co było dosyć ciekawe.. Po sprawdzeniu linki i przepustnicy okazało się, że listwa wtrysków się obluzowała i ciągnęła lewe powietrze (czy coś takiego) - dzięki magikom mechanikom trzecia pętla i czwarta poszły już bez zakłóceń.
A jak jechało się
A jak jechało się

- 2
@gabrally: Z tym słupem to miałeś farta.
- 85
Mirabelki, Mirki, jutro dzień zero czyli rajdowy debiut #ccrally. Auto oklejone, dostało już drugi fotel. Pozostało zamontować pasy pilota i wsio.
Trzymajcie jutro kciuki - co prawda jadę jako zerówka (moja firma współorganizuje rajd a ja sam ustalałem trasy, więc nie wypada mi startować jako zawodnik) - ale nie omieszkam pojechać w miarę szybko i nagrać coś ze środka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ktoś
Trzymajcie jutro kciuki - co prawda jadę jako zerówka (moja firma współorganizuje rajd a ja sam ustalałem trasy, więc nie wypada mi startować jako zawodnik) - ale nie omieszkam pojechać w miarę szybko i nagrać coś ze środka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ktoś
źródło: comment_liOmytziyMqeqUy7BKVNGUTyK2TVlNbA.jpg
Pobierz- 3
@gabrally: Wrzuć nagranie pod tag, z miłą chęcią obejrzę ...
- 49
#ccrally - budowa mini rajdówki - odliczam dni do debiutu CC (już 1go sierpnia). Może jakiś Mirek lub Mirabelka chce popatrzeć? Szykuje się ciekawe (mam nadzieję) wydarzenie, 60km od #krakow - dokładniej w Makowie Podhalańskim :) Więcej tutaj
Wracając do tematu. CC dostało nowe opony na przód (Extreme VR2 13, opony z homologacją drogową ale to są prawie slicki - jest po prostu MIAZGA jak to klei). Dzisiaj
Wracając do tematu. CC dostało nowe opony na przód (Extreme VR2 13, opony z homologacją drogową ale to są prawie slicki - jest po prostu MIAZGA jak to klei). Dzisiaj
źródło: comment_Jd899rs6jcsAVdJdjMoD8nifUeyYQhuV.jpg
Pobierz- 5
- 5
@Zaybatzu: wszędzie gdzie wymagają klatki (mowa o rajdach) wymagają też certyfikatu. Obecnie nie opłaca się robić jej po swojemu - zaoszczędzisz te kilkaset złotych ale nikt potem tego nie kupi
- 28
#ccrally Dawno nic tu nie pisałem, tak więc uprzejmie informuję, że auto już się dotarło i prace idą prawie zgodnie z planem. 1go sierpnia debiut (zerówka w KJS), autko jeszcze czeka na zamontowanie płyty + kubeł i pasy pilota trzeba kupić... no i tak czeka i czeka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale - mam dla Was filmik z pierwszych jazd, tak na zapoznanie się. Kręcone kołem
Ale - mam dla Was filmik z pierwszych jazd, tak na zapoznanie się. Kręcone kołem

#ccrally - budowa rajdowego CC - ostatnio niewiele się działo (praca), ale dzisiaj parę rzeczy doszło + CC był na wadze. Bez fotela pilota i płyty jest 710kg, więc spoko :)
źródło: comment_miRFkjhXcJ6BYHvk6y7DCYnP2kfnyLEt.jpg
Pobierz- 51
#ccrally - budowa rajdowego CC
Dzisiaj zlaliśmy wodę (czyścił się układ chłodzenia), wlany płyn. Do tego jest problem trochę z kontrolkami + prawą szybą (nie chce się otwierać, elektryczna), więc tak grzebugrzeb robiliśmy ale nie udało się wszystkiego ogarnąć. Ustawiłem fotel i już się lepiej siedzi :) W komentarzu filmik 0-130 chyba, to nie jest jego full ale trochę ciężko było naraz ogarnąć wsio
Dzisiaj zlaliśmy wodę (czyścił się układ chłodzenia), wlany płyn. Do tego jest problem trochę z kontrolkami + prawą szybą (nie chce się otwierać, elektryczna), więc tak grzebugrzeb robiliśmy ale nie udało się wszystkiego ogarnąć. Ustawiłem fotel i już się lepiej siedzi :) W komentarzu filmik 0-130 chyba, to nie jest jego full ale trochę ciężko było naraz ogarnąć wsio
źródło: comment_02ZbqFqVtqsnQfovsPfY1CQHWSD4SB2d.jpg
Pobierz- 15

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@sunsu-sun: ja duży chłopiec a nadal zabawkami się bawię... nie ukrywam, że wsiadanie z krzyżem w drzwiach przy 197 wzrostu (+/- 2cm) jest nieco uciążliwe xD
- 3
@Tommi1410: 1.2 8v, na tej skrzyni [sporting] pewnie sporo, myślę że ok. 160 / 175; docelowo kiedyś tam jak bozia da fundusz wejdzie szóstka
Budowa #ccrally trwa, dzisiaj odbieram samochód po trzech tygodniach w GT cages / www.gorny-sport.pl. Tam dostał klatkę + silnik, który wczoraj pod tagiem mogliście usłyszeć :) W pokoju czeka już płyta pod silnik, rozbudowana (pod chłodnicę), aluminiowa (6mm). Trochę się namęczyłem żeby ją zważyć, ale udało się (+/- 0,5kg): 6,5kg.
źródło: comment_13X3rG30cA4M9H87lmq9loDET8RmpYJP.jpg
Pobierz- 15
#ccrally (budowa rajdowego CC) - wybaczcie za jakość, ale CC odpaliło! Generalnie to chyba zaraz dojdę z radości, oj jak to brzmi (。◕‿‿◕。) CC R2

- 1
@STASZEK_WIERTARA: ważne żeby podtlenek dobrze podtleniał xD
Mirabelki, Mirkowie. Silnik już włożony - ponoć mruczy jak kit-car, już mnie korci aby usłyszeć na żywo (。◕‿‿◕。) przed nami jeszcze wiele pracy aby to wszystko doskładać do kupy, ale auto jest w dobrych rękach i mam pewność, że wszystko będzie działać jak należy. Mam nadzieję odebrać CC już w przyszłym tygodniu - nagram jakieś parę sekund jak to brzmi ( ͡° ͜ʖ
źródło: comment_su6sBU0tspev9ECSKHLHheQPq5s8lCfR.jpg
Pobierz- 0
@skull_pain: calkiem zdrowy, ale to 93, wiec staruszek. Tak, tak, bez deski ani rusz :) tylko flockowala sie
@gabrally: Fajnie to wyglada, czekam na yotube z silnikiem ;p
Nooo zakup mam nadzieję będzie udany... Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak wszystko zadziała to zrobiłem cebuladeal roku. Shamowane 87km, 1.2 8v. Boziu, daj już koniec wydatków :/
#ccrally - budowa mini rajdówki
#ccrally - budowa mini rajdówki
źródło: comment_UKoEna7xJvmf06NUD45mCxlRS866RFoH.jpg
PobierzNiestety info od chlopakow zajmujacych sie silnikiem jest slabe - dol od 1.2 rowniez nadaje sie co najwyzej na zlom... No to fajny poczatek tygodnia w budowie #ccrally :(
Dzień dobry :) Dół silnika (1.2 8v) zawieziony do Krakowa, tam dostaje głowicę 1.2 (deczko mocniej splanowaną) + nową pompę wody. Reszta zostaje ze starego silnika, bo zrobił coś koło 7k km dopiero. W poniedziałek pewnie będzie decyzja na kiedy się to złoży.
Buda jak ostatnio informowałem wróciła z malowania (środek podkładem antykorozyjnym, wygląda w sumie prawie jak biały, pic rel). Płyta również na ukończeniu (ok. 6 czy 7mm, taka raczej pancerna,
Buda jak ostatnio informowałem wróciła z malowania (środek podkładem antykorozyjnym, wygląda w sumie prawie jak biały, pic rel). Płyta również na ukończeniu (ok. 6 czy 7mm, taka raczej pancerna,
źródło: comment_uv0KjIFyssEiPCXxIUkjeLLvtBTD61hP.jpg
Pobierz- 12
Zanim zaczął powstawać czarny CC były jeszcze dwa inne... Jeden z nich całkiem szybki, ale buda była w paskudnym stanie i w zasadzie to była rajdówka z 15 czy 17-letnim stażem. Choć na szóstce skrzyni coś to tam jechało :)
#ccrally - budowa mini rajdówki
#ccrally - budowa mini rajdówki

- 1
@strawberian: docelowo nankangi sprawdzę jak się spisują, pirelli jest już stara więc do kosza (dwa auta temu u mnie jeździły i wróciły z tym egzemplarzem...). Później albo yokohama, albo extreme (nowy model 13) albo nankang jak się sprawdzi, a ponoć się sprawdza
@gabrally: Dzięki za info, właśnie stałem się właścicielem CC 900 w krwistym kolorze rossa corsa( ͡° ͜ʖ ͡°), więc jeszcze trochę cię będę męczył na temat cc, swapa i innych dupereli.
- 27
Dzień... któryś tam. Wróciło z malowania :) Chyba ustanowię jakiś tag dla chcących śledzić poczynania w budowie. Proponuję #ccrally ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_7caKkFNbk3yQaGTQcjeCs8ARPlmdHP0z.jpg
Pobierz















Na budę (cywila) trzeba liczyć 2-4k, klatka ok. 2k (skręcaną kupisz taniej, ale jestem zwolennikiem spawanej); do tego silnik, można iść w serie 1.1 lub 1.2 - wtedy koszt