Zbożowy Gagar na stacji Baborów oraz na dole przejeżdżający przez okolice dawnej Lokomotywowni w Raciborzu w stronę stacji głównej.
Swoją drogą Baborów jedno z nielicznych miejsc gdzie masowo przeładowuje się zboże na kolej. Jest to też przywrócony towarowo do życia fragment linii nr 177 (Racibórz - Krnov)
#slask #raciborz #opolskie #baborow #kolej #pociagi
Swoją drogą Baborów jedno z nielicznych miejsc gdzie masowo przeładowuje się zboże na kolej. Jest to też przywrócony towarowo do życia fragment linii nr 177 (Racibórz - Krnov)
#slask #raciborz #opolskie #baborow #kolej #pociagi


Stacja Baborów leży na linii kolejowej nr 177 Racibórz – Pietrowice Głubczyckie. Ruch pasażerski został na niej zawieszony w 2000 r. Przez lata miejsce to niszczało, aż w końcu 10 lat temu zaczęło być wykorzystywane przez firmy związane z rolnictwem. Jak pierwszy jeździł tam chyba Ecco Rail. W tej chwili swoją bocznicę ma firma Agrol Matejka, która handluje zbożem. Jakiś czas temu wyburzono
źródło: stacjababorow1
Pobierzźródło: stacjababorow2
Pobierzźródło: stacjababorow3
Pobierz