Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1

Wpisy o Arturze, Lancelocie i Modredzie były tak ułożone, że układały się jednocześnie w chronologiczną całość. Teraz wypada nam wrócić do Artura.
Śmiertelnie zraniony przez Modreda Artur aż trzy razy kazał Bedivere’owi (który był mężczyzną) wyrzucić Excalibura do jeziora, gdyż ten próbował go ukryć (za pierwszym razem w krzakach, za drugim w dziupli), jednak w końcu posłuchał króla. Nie wszystko to widzieliśmy w epilogu F/SN, który całą rzecz skracał. Pani z Jeziora złapała
Śmiertelnie zraniony przez Modreda Artur aż trzy razy kazał Bedivere’owi (który był mężczyzną) wyrzucić Excalibura do jeziora, gdyż ten próbował go ukryć (za pierwszym razem w krzakach, za drugim w dziupli), jednak w końcu posłuchał króla. Nie wszystko to widzieliśmy w epilogu F/SN, który całą rzecz skracał. Pani z Jeziora złapała
źródło: comment_sZ5uqKLi4tK8BVsYrM2yrfG9kjSqgQ8e.jpg
Pobierz- 3
@Daleth2202: Nie wiem czy grałeś w FGO, ale jeden z chapterów który mocno skupia się na Bedivere i rozbudowuje jego postać, niedługo dostanie dwa filmy kinowe. Przy okazji pojawiają się tam też inni rycerze okrągłego stołu. Gorąco polecam obejrzeć jak będą dostępne, myślę że będziesz zadowolony nawet jeśli FGO na pierwszy rzut oka w ogóle cię nie interesuje.
https://www.youtube.com/watch?v=WwO0lKCWoag
https://www.youtube.com/watch?v=WwO0lKCWoag
- 1
@Nan3k: nie grałem w FGO, oglądałem FGO Grand Order i Babylonię, jednak wolę Fate/stay night ze względu na fabułę i postacie, w FGO wkurza mnie nijaki protagonista i fabuła złożona z krótkich questów, ale na te filmy bardzo czekam, wcześniej elementy legend o okrągłym stole pojawiały się czy to w F/SN czy Zero czy Apocryphie tak że musiałem powoli składać wszystko w jedną całość w swojej głowie, a teraz anime
- 16
Siema,
szukam pewnego dawnego anime (anime z tego co pamiętam), gdzie dwójka małych dzieci, może brat z siostrą uciekają przed złym gościem zaklętym w mróz lub zimowy wiatr dzięki magicznej okarynie. w trakcie niebezpiecznej podróży oświetlają sobie drogę nikłym światłem lampy naftowej...
#anime #bajki #animedyskusja #animacja
szukam pewnego dawnego anime (anime z tego co pamiętam), gdzie dwójka małych dzieci, może brat z siostrą uciekają przed złym gościem zaklętym w mróz lub zimowy wiatr dzięki magicznej okarynie. w trakcie niebezpiecznej podróży oświetlają sobie drogę nikłym światłem lampy naftowej...
#anime #bajki #animedyskusja #animacja
Chciałbym obejrzeć remake Shaman Kinga, tym razem bardziej wierny fabule mangi. Miał być kiedyś, ale twórca nie mógł sprowadzić oryginalnej obsady i zrezygnował z projektu. Byłoby naprawdę fajnie. Ta historia jest uniwersalna, dobra na tamte czasy, ale dobra i na te, bo mogłaby przypomnieć szał na przygodowe shoneny na schemacie od zera do bohatera.
Gdyby wierniej adaptowali mangę, to i tak wyszedłby trochę inny serial, więc remake byłby uzasadniony. Może by przenieśli
Gdyby wierniej adaptowali mangę, to i tak wyszedłby trochę inny serial, więc remake byłby uzasadniony. Może by przenieśli
źródło: comment_usDTKcv03pa2N4ik8bYu3nj93Hfpeni5.jpg
Pobierz@Nudziarz-Spokojny I zobaczysz zapowiedziano na kwiecień przyszłego roku.Jaram się.
Ciąg dalszy moich rozważań
Mordred – syn Artura poczęty nieświadomie z własną przyrodnią siostrą (w niektórych wersjach legendy z Morganą le Fay, wiedźmą). Sprawując władzę pod nieobecność ojca usiłował przejąć tron i poślubić Ginewrę, choć była jego macochą, za co został ekskomunikowany. Wiele lat wcześniej, po poczęciu Mordreda Artur miał zły sen o atakujących go wężach, które jednak przezwyciężył. Podobnie na dzień przed walką z wojskami Mordreda (wspartymi poplecznikami Lancelota) Artur śnił,
Mordred – syn Artura poczęty nieświadomie z własną przyrodnią siostrą (w niektórych wersjach legendy z Morganą le Fay, wiedźmą). Sprawując władzę pod nieobecność ojca usiłował przejąć tron i poślubić Ginewrę, choć była jego macochą, za co został ekskomunikowany. Wiele lat wcześniej, po poczęciu Mordreda Artur miał zły sen o atakujących go wężach, które jednak przezwyciężył. Podobnie na dzień przed walką z wojskami Mordreda (wspartymi poplecznikami Lancelota) Artur śnił,
źródło: comment_kTSIXaQbxx1f04eoBv00GglP9pTeHqu3.jpg
Pobierz- 0
Post scriptum.
Może za dużo w tym wszystkim siedzę ale widzę w tym pochłonięcie Saber przez Cień.
Artur śnił, że spada z tronu do czarnego jeziora pełnego węży.
Może za dużo w tym wszystkim siedzę ale widzę w tym pochłonięcie Saber przez Cień.
Artur postanowił zabić syna. Przebił go włócznią na wylot, a ten przysunął się na niej i zadał ojcu śmiertelny cios w głowę.
- 2

- 11
- 3
#animedyskusja
Anime: Oda Cinnamon Nobunaga
Dość internetu na dziś.
Anime: Oda Cinnamon Nobunaga
W tej "jedynej w swoim rodzaju komedii o reinkarnacji samuraja jako psa" historyczna śmierć Nobunagi jest dokładnie taka jaką znamy, jednakże poznajemy tutaj ciąg dalszy, kiedy odradza się on we współczesnej Japonii jako... pies o imieniu Cinnamon!... aczkolwiek, nie on jedyny! Jego towarzysze także odrodzili się... jako psy.
Dość internetu na dziś.
@LegionPL: oda nobuna no yabou w kategorii nobunagowych memów wygrywa
Kolejny wpis z mojej mini-serii, w której porównuję uniwersum Fate z "Śmiercią króla Artura" Petera Ackroyda, XIX-wiecznym opracowaniem Le Morte d'Arthur Thomasa Malory'ego z XV w.
Lancelot z Jeziora (Lancelot du Lac) – najznakomitszy i najprzystojniejszy spośród rycerzy Okrągłego Stołu. Co ciekawe walczył z Mordredem dwa razy – raz podczas turnieju uderzył go w głowę tarczą (tam spotkali się przypadkiem i nie miało to wpływu na fabułę) oraz gdy Mordred nakrył go w
Lancelot z Jeziora (Lancelot du Lac) – najznakomitszy i najprzystojniejszy spośród rycerzy Okrągłego Stołu. Co ciekawe walczył z Mordredem dwa razy – raz podczas turnieju uderzył go w głowę tarczą (tam spotkali się przypadkiem i nie miało to wpływu na fabułę) oraz gdy Mordred nakrył go w
źródło: comment_EY5pHPYIvUWCuVePooREpl370kuAQ8OT.jpg
Pobierz- 6
Panie Yuasa, Pan jesteś dla mnie skoczek a nie p---a.
Kolejny wspaniały odcinek.
#anime #animedyskusja
Kolejny wspaniały odcinek.
#anime #animedyskusja
- 7
- 7
- 6

- 0
- 0
@Fegelein: W Rybniku 14-15 marca będzie Aicon 2.
We Wrocławiu będzie w ten weekend Aishiteru.
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
O cie baton. Ten cliffhanger na końcu najnowszego rozdziału Boku no Hero Academia.
https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1006181
#animedyskusja #anime #manga #bokunoheroacademia
https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1006181
#animedyskusja #anime #manga #bokunoheroacademia
źródło: comment_sQjQ235B8pP3zfC7Lq1stasbOcqF7g1r.gif
Pobierz- 13
Jestem jakiś czas po lekturze "Śmierci króla Artura" Petera Ackroyda. To taki pierwowzór jeśli chodzi o legendy arturiańskie. Czytałem trochę pod kątem zbieżności i rozbieżności z tym co widziałem w Fate, postanowiłem opisać wam swoje wnioski. Zaczniemy od króla Artura, jeśli będzie jakieś zainteresowanie to będę kontynuował. Następnym razem Lancelot.
Artur – niestety nie żadna Artoria, i bez żadnej smoczej many, choć okoliczności jego poczęcia były magiczne. Ojciec Artura Uther nazywany był
Artur – niestety nie żadna Artoria, i bez żadnej smoczej many, choć okoliczności jego poczęcia były magiczne. Ojciec Artura Uther nazywany był
źródło: comment_NzTpRwNeElcP6Msyom5Cz9l8os7hiWd2.jpg
Pobierz@Daleth2202:Dawno nie widziałem wartościowego wpisu na wypok, mam nadzieje, że pojawi się jeszcze coś z tej "serii"
- 1
@Necer: dziękuję za miłe słowo, tak naprawdę napisałem wszystko już dawno, będę wrzucał po kawałku żeby nie przestraszyć objętością i wzbudzić ciekawość
btw pomyliłem się w tagu, napisałem smiec zamiast smierc, ale niech już tak będzie :p
btw pomyliłem się w tagu, napisałem smiec zamiast smierc, ale niech już tak będzie :p
- 10
Kyokou Suiri, to zdecydowanie największe pozytywne zaskoczenie tego sezonu. Przynajmniej po dwóch odcinkach: dawno mi się tak dobrze nie oglądało czegoś, co by było oparte wyłącznie na dialogach (dwa epizody to jedne wielkie wymiany zdań między dwoma bohaterami) i mijało mi tak szybko, bez poczucia znużenia. Ktoś się bardzo przyłożył do pisania konwersacji, bo te po prostu płyną.
#anime
#animedyskusja
#anime
#animedyskusja
- 8
Wyszła 2 część ostów do Abyssa. Soundtracki Penkina najlepsze :)
#anime #animedyskusja #muzykazanime #soundtrack #madeinabyss
#anime #animedyskusja #muzykazanime #soundtrack #madeinabyss

- 3
#anime #animedyskusja
Tytuł po 2 epkach na razie bez szału, delikatnie powyżej średniej, ale ed wpadł w oko i ucho od razu. Czyżby to był jakiś przekaz podprogowy mający na celu sprzedaż figurek? xD
Tytuł po 2 epkach na razie bez szału, delikatnie powyżej średniej, ale ed wpadł w oko i ucho od razu. Czyżby to był jakiś przekaz podprogowy mający na celu sprzedaż figurek? xD

- 1
@kinasato: mmm
źródło: comment_6ZvTkbV66bUd264l73EBWLKQ17jCci5n.jpg
Pobierz- 1
@guest: No raczej nie, pachnie mi tu grubym yaoification, choć jest cała plejada metroseksualnych bohaterów, to brakuje tylko napisu fujoshi/fudanshi na cały ekran. Cały czas czekam na tytułowy Double Decker.




















Zobaczymy więcej isekajów w 2020? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#anime #animedyskusja #gigguk
Wrażenie za to robi styl graficzny i dźwięk. Po prostu każda scena mogła by być obrazem na ścianie, idealne połączenie