@Devcio: Kimetsu to klasyczna opowieść oparta jak wszystkie takie na mitach i sagach, z nowszych przykładów gwiezdne wojny. Dobro, zło, młodzik dorasta, staje się odpowiedzialny, trenuje by chronić bliskich i stać się bohaterem czy jakoś tak. Dla starych byków to nic nowego ale dla młodszego widza to powiew świeżości zapewne.
Wrażenie za to robi styl graficzny i dźwięk. Po prostu każda scena mogła by być obrazem na ścianie, idealne połączenie
  • Odpowiedz
@Devcio: Niby tak, ale nie do końca. Pierwszy sezon Vinland Sagi to ckliwa gadanina i irytujący bohater, którego ratuje Askelad i Canute pod koniec serii. Jak na Wit Studio to nawet animacja nie jest tak dobra jak 1. sezon SnK sprzed kilku lat. Zawód roku.
  • Odpowiedz
@Clear: Jeszcze bardziej mnie irytuje fakt w przypadku anime, że oficjalny release jest całe MIESIĄCE po zakończeniu emisji - co jest zupełną patologią.
  • Odpowiedz
Wpisy o Arturze, Lancelocie i Modredzie były tak ułożone, że układały się jednocześnie w chronologiczną całość. Teraz wypada nam wrócić do Artura.

Śmiertelnie zraniony przez Modreda Artur aż trzy razy kazał Bedivere’owi (który był mężczyzną) wyrzucić Excalibura do jeziora, gdyż ten próbował go ukryć (za pierwszym razem w krzakach, za drugim w dziupli), jednak w końcu posłuchał króla. Nie wszystko to widzieliśmy w epilogu F/SN, który całą rzecz skracał. Pani z Jeziora złapała
Daleth2202 - Wpisy o Arturze, Lancelocie i Modredzie były tak ułożone, że układały si...

źródło: comment_sZ5uqKLi4tK8BVsYrM2yrfG9kjSqgQ8e.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Daleth2202: Nie wiem czy grałeś w FGO, ale jeden z chapterów który mocno skupia się na Bedivere i rozbudowuje jego postać, niedługo dostanie dwa filmy kinowe. Przy okazji pojawiają się tam też inni rycerze okrągłego stołu. Gorąco polecam obejrzeć jak będą dostępne, myślę że będziesz zadowolony nawet jeśli FGO na pierwszy rzut oka w ogóle cię nie interesuje.
https://www.youtube.com/watch?v=WwO0lKCWoag
  • Odpowiedz
  • 1
@Nan3k: nie grałem w FGO, oglądałem FGO Grand Order i Babylonię, jednak wolę Fate/stay night ze względu na fabułę i postacie, w FGO wkurza mnie nijaki protagonista i fabuła złożona z krótkich questów, ale na te filmy bardzo czekam, wcześniej elementy legend o okrągłym stole pojawiały się czy to w F/SN czy Zero czy Apocryphie tak że musiałem powoli składać wszystko w jedną całość w swojej głowie, a teraz anime
  • Odpowiedz
Siema,
szukam pewnego dawnego anime (anime z tego co pamiętam), gdzie dwójka małych dzieci, może brat z siostrą uciekają przed złym gościem zaklętym w mróz lub zimowy wiatr dzięki magicznej okarynie. w trakcie niebezpiecznej podróży oświetlają sobie drogę nikłym światłem lampy naftowej...

#anime #bajki #animedyskusja #animacja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym obejrzeć remake Shaman Kinga, tym razem bardziej wierny fabule mangi. Miał być kiedyś, ale twórca nie mógł sprowadzić oryginalnej obsady i zrezygnował z projektu. Byłoby naprawdę fajnie. Ta historia jest uniwersalna, dobra na tamte czasy, ale dobra i na te, bo mogłaby przypomnieć szał na przygodowe shoneny na schemacie od zera do bohatera.

Gdyby wierniej adaptowali mangę, to i tak wyszedłby trochę inny serial, więc remake byłby uzasadniony. Może by przenieśli
N.....y - Chciałbym obejrzeć remake Shaman Kinga, tym razem bardziej wierny fabule ma...

źródło: comment_usDTKcv03pa2N4ik8bYu3nj93Hfpeni5.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciąg dalszy moich rozważań

Mordred – syn Artura poczęty nieświadomie z własną przyrodnią siostrą (w niektórych wersjach legendy z Morganą le Fay, wiedźmą). Sprawując władzę pod nieobecność ojca usiłował przejąć tron i poślubić Ginewrę, choć była jego macochą, za co został ekskomunikowany. Wiele lat wcześniej, po poczęciu Mordreda Artur miał zły sen o atakujących go wężach, które jednak przezwyciężył. Podobnie na dzień przed walką z wojskami Mordreda (wspartymi poplecznikami Lancelota) Artur śnił,
Daleth2202 - Ciąg dalszy moich rozważań

Mordred – syn Artura poczęty nieświadomie ...

źródło: comment_kTSIXaQbxx1f04eoBv00GglP9pTeHqu3.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Post scriptum.

Artur śnił, że spada z tronu do czarnego jeziora pełnego węży.

Może za dużo w tym wszystkim siedzę ale widzę w tym pochłonięcie Saber przez Cień.

Artur postanowił zabić syna. Przebił go włócznią na wylot, a ten przysunął się na niej i zadał ojcu śmiertelny cios w głowę.
  • Odpowiedz
#animedyskusja

Anime: Oda Cinnamon Nobunaga

W tej "jedynej w swoim rodzaju komedii o reinkarnacji samuraja jako psa" historyczna śmierć Nobunagi jest dokładnie taka jaką znamy, jednakże poznajemy tutaj ciąg dalszy, kiedy odradza się on we współczesnej Japonii jako... pies o imieniu Cinnamon!... aczkolwiek, nie on jedyny! Jego towarzysze także odrodzili się... jako psy.


Dość internetu na dziś.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejny wpis z mojej mini-serii, w której porównuję uniwersum Fate z "Śmiercią króla Artura" Petera Ackroyda, XIX-wiecznym opracowaniem Le Morte d'Arthur Thomasa Malory'ego z XV w.

Lancelot z Jeziora (Lancelot du Lac) – najznakomitszy i najprzystojniejszy spośród rycerzy Okrągłego Stołu. Co ciekawe walczył z Mordredem dwa razy – raz podczas turnieju uderzył go w głowę tarczą (tam spotkali się przypadkiem i nie miało to wpływu na fabułę) oraz gdy Mordred nakrył go w
Daleth2202 - Kolejny wpis z mojej mini-serii, w której porównuję uniwersum Fate z "Śm...

źródło: comment_EY5pHPYIvUWCuVePooREpl370kuAQ8OT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tobaccotobacco: Mam to w planowanych od dłuższego czasu, ale jeszcze nie wyleczyłem się z traumy po Oreimo.
Więc jeszcze muszę odczekać, zanim zabiorę się za coś podobnego.
  • Odpowiedz
Jestem jakiś czas po lekturze "Śmierci króla Artura" Petera Ackroyda. To taki pierwowzór jeśli chodzi o legendy arturiańskie. Czytałem trochę pod kątem zbieżności i rozbieżności z tym co widziałem w Fate, postanowiłem opisać wam swoje wnioski. Zaczniemy od króla Artura, jeśli będzie jakieś zainteresowanie to będę kontynuował. Następnym razem Lancelot.

Artur – niestety nie żadna Artoria, i bez żadnej smoczej many, choć okoliczności jego poczęcia były magiczne. Ojciec Artura Uther nazywany był
Daleth2202 - Jestem jakiś czas po lekturze "Śmierci króla Artura" Petera Ackroyda. To...

źródło: comment_NzTpRwNeElcP6Msyom5Cz9l8os7hiWd2.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Necer: dziękuję za miłe słowo, tak naprawdę napisałem wszystko już dawno, będę wrzucał po kawałku żeby nie przestraszyć objętością i wzbudzić ciekawość

btw pomyliłem się w tagu, napisałem smiec zamiast smierc, ale niech już tak będzie :p
  • Odpowiedz
Kyokou Suiri, to zdecydowanie największe pozytywne zaskoczenie tego sezonu. Przynajmniej po dwóch odcinkach: dawno mi się tak dobrze nie oglądało czegoś, co by było oparte wyłącznie na dialogach (dwa epizody to jedne wielkie wymiany zdań między dwoma bohaterami) i mijało mi tak szybko, bez poczucia znużenia. Ktoś się bardzo przyłożył do pisania konwersacji, bo te po prostu płyną.

#anime
#animedyskusja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anime #animedyskusja
Tytuł po 2 epkach na razie bez szału, delikatnie powyżej średniej, ale ed wpadł w oko i ucho od razu. Czyżby to był jakiś przekaz podprogowy mający na celu sprzedaż figurek? xD
kinasato - #anime #animedyskusja
Tytuł po 2 epkach na razie bez szału, delikatnie po...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@guest: No raczej nie, pachnie mi tu grubym yaoification, choć jest cała plejada metroseksualnych bohaterów, to brakuje tylko napisu fujoshi/fudanshi na cały ekran. Cały czas czekam na tytułowy Double Decker.

  • Odpowiedz