#ebay #allegro #licytacja #sprzedam Mam taką sytuacje. Sprzedałem przedmiot za 10k gościowi z Australii, typ wpłacił kasę i po 4 h mi napisał że jednak nie chce przedmiotu… Co mam zrobić olać i mu wysłać czy zwrócić? Jakie mam prawo co on może? W aukcji mam zaznaczone że nie przyjmuje zwrotów. Typ nagle piszę że stała się straszna sprawa bo ktoś wyważył mu drzwi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to jest z wystawianiem ofert z kontami
#steam na #allegro lub #allegrolokalnie? Moja została usunięte, bo naruszam zasady, a po wpisaniu w wyszukiwarkę "konto steam" na lokalnie, to wyskakuje ponad 350 ofert. Chyba, że ja czegoś nie potrafię.
A i jeśli Allegro by się wypowiadało, to proszę bez przeklejanie regulaminu, bo dostałem ostrzeżenie na maila.
#steampesos bo może będzie jakoś expert
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Odebrałem paczkę z paczkomatu Allegro i dostałem od nich wiadomość, że w ramach nagrody za odebranie tak pierwszej paczki mogę bezpłatnie włożyć tam starą elektronikę.
Pomyślałem, super, akurat mam starą, tanią wiertarkę w której nie działa akumulator. Włożę do automatu zamiast wieźć do PSZOku. Ale nie, okazuje się, że można wkładać wyłącznie sprawną elektronikę. To wszystko pod hasłem ekologicznosci.
Kumacie akcje? W ramach nagrody dostaje możliwość przekazania im za free sprawnego urządzenia!
niepowtarzalny-dwa - Odebrałem paczkę z paczkomatu Allegro i dostałem od nich wiadomo...

źródło: comment_1661961055LclKVe35jLdWMu3AZsQA30.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogę wybrać dostawy do paczkomatu na allegro. W ogóle nie ma takiej opcji jak paczkomat.

Tylko żabki i orleny.

Mam smarta.

Też
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy sytuacja w której produkt nie pasuje do tego do czego został wyprodukowany może być traktowane jako reklamacja?

Kupiłem na #allegro tłoczki do zacisków samochodowych i niestety nie pasują do mojego modelu auta, a mineło już 14 dni na zwrot.
Czy w takiej sytuacji sprzedawca powinien przyjąć produkt jako reklamacje czy już po zawodach?
#pytanie #handel #olx #kiciochpyta #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Farelka2000W: Był konkretny model auta. Nie było adnotacji o której wspominasz. Spróbuję z ciekawości jutro napisać do sprzedającego.

Nie jest to też jakiś majątek, żeby walczyć niewiadomo jak o tą kase. Ale do niczego mi nie potrzebne te tłoczki teraz.

Dzięki za odpowiedź!
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy pracuje w DPD, więc masz info z pierwszej ręki. Klient ma pełne prawo sprawdzić przesyłkę, jeżeli jest ona za pobraniem.

Oczywiste jest to, że Klient najpierw musi paczkę odebrać, czyli za nią zapłacić kurierowi. W momencie kiedy zawartość się nie zgadza czy coś, to pieniądze są zwracane i do paczki dobijana odmowa.
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy:
Obecnie oficjalnie taka usługę ma Pocztex.
Do przesyłki należy dołączyć specyfikację zawartości w dwóch egzemplarzach. Potem odbiorca otwiera przesyłkę przy kurierze, sprawdza czy się zgadza zawartość i podpisuje się na protokole (na obu egzemplarzach). Potem jeden egzemplarz wraca do nadawcy.
Na protokole są dwie opcje. Pierwsza czy zawartość paczki się zgadza czy nie, i druga czy przyjmuje czy odmawia.
A co do otwarcia przesyłki bez tej usługi, to tylko
  • Odpowiedz
@gharman: Pamiętam że kable micro usb, które były w zestawie z prawie każdym chińskim gadżetem nie miały opcji transferu danych jeśli nie był przeznaczony do łączenia z komputerem. Sprawdź czy nie masz już jakiegoś niepotrzebnego kabla. Można próbować poszukać na chińskich portalach albo lokalnym markecie chińskim. Jeśli na opakowaniu nie chwalą się zawrotnym transferem do 480 mb/s to możliwe że zaoszczędzili na pinach danych.
  • Odpowiedz
#allegropay
#allegro
Siemka, mam zakup powyżej 300zł, a dokładnie 319 z groszami, produkty są od dwóch różnych sprzedających, jeden za 80zł a drugi za 231. Nie mam opcji rozłożyć tego na raty, jak te raty działają? Czy to działa tylko na jeden produkt od jednego sprzedawcy? Bo mam dwa produkty od dwóch różnych sprzedawców na kwotę 300+.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach