Mireczki, kupiłem wiatrak na allegro, ale przyszedł niekompletny/uszkodzony - jeden zatrzask był po prostu zmieniony na śrubkę, tak jakby ktoś chałupniczo próbował naprawić brakującą część. Dodatkowo wiatrak się trzęsie i coś tam się ociera.

Chciałbym go zwrócić. Jaki powód na Allegro powinienem zaznaczyć? Tak prostym językiem, czym dokładnie różnią się konsekwencje, jakie nastąpią po zaznaczeniu każdej z opcji?

Jak dla mnie ten podział nie jest jasny, bo przecież jest reklamacja z tytuły
Gumaa - Mireczki, kupiłem wiatrak na allegro, ale przyszedł niekompletny/uszkodzony -...

źródło: 2023-06-28_16-53-31_firefox

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@allegro_pl: no czyli tak właściwie jeżeli wiatrak jest uszkodzony, ma śrubkę zamiast zatrzasku, wibruje i szeleści, to jaki jest najlepszy powód takiego zwrotu.
Co się stanie jeżeli zaznaczę odstąpienie bez podania przyczyny, a co się stanie jeżeli zaznaczę reklamację "Towar uszkodzony, ale paczka jest cała"?
  • Odpowiedz
Dlaczego autoresponder sprzedającego jest traktowany jako wypowiedzenie się w dyskusji? #allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uważajcie Mireczki bo jakiś spam lata podszywający się pod Allegro, że trzeba zaakceptować regulamin. W pierwszej chwili nawet kliknąłem to Akceptuj w mailu, ale jak zobaczyłem adres https://41d3c6c3319a484.allplgro.pl/ to się zorientowałem co się o--------a, ale no ktoś w pośpiechu może nie zorientować się, tym bardziej że w mailu było imię, nazwisko i nawet mój numer telefonu...
#allegro #oszukujo #niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona
matixrr - Uważajcie Mireczki bo jakiś spam lata podszywający się pod Allegro, że trze...

źródło: allegro

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nowe prawo obligujące olx/allegro itp to zgłaszania skarbówce transakcje 30+ to już weszło w końcu?
Coś cicho się zrobiło. W necie tylko zapowiedzi. OLX też powinno chyba powiadomić, nie?
#olx #allegro #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@silent_user: szczerze nie mam pojęcia :) Tak logicznie to chyba to co na konto idzie przez przesyłki (?) bo jaki mają dowód, że finalnie doszło do finalizacji przy odbiorze osobistym? Zresztą nawet przy przesyłce olc można kliknąć, że nie sprzedałeś produktu :D, więc muszą się rozliczać przez wpłaty;
chyba ;)
Trzeba poczekać na mądrzejszych
  • Odpowiedz
Czy ta ochrona #olx to nadal jest nic nie warta w porównaniu do tej z #allegro? Bo jeszcze rok temu jak się kupowało najnowszego iPhona, a sprzedający wysyłał Nokię 3310 to było wszystko okej według serwisu, bo Nokia to też telefon. Czy coś się w tym przypadku zmieniło?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie. Czy ktoś z szanownych koleżkowców wie, jak w szybki i prosty sposób pobrać hurtowo wszystkie zdjęcia z galerii aukcji Allegro / Allegro Lokalnie / eBay? Dziennie po kilkadziesiąt takich zapisuję różnymi metodami - dla Allegro Lokalnie i eBay na każdym zdjęciu PPM > zapisz jako, dla Allegro - otwarcie galerii > przesunięcie do końca, aby się zdjęcia załadowały > zapisanie strony > sortowanie po wielkości > przeniesienie do innego folderu >
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A ta faktura to już mi nie jest potrzebna, bo wszystko już poszło do księgowej ¯(ツ)


@Mega_Smieszek: Fakturę możesz zaksięgować do 3 miesięcy od jej wystawienia, więc możesz dorzucić jej do kolejnych dokumentów tym razem za czerwiec.
  • Odpowiedz
Jak najlepiej sprzedać części komputerowe, tak żeby żaden kupujący mnie nie zescamował? Allegro? Allegro Lokalnie OLX? Ustawić cenę z góry czy może jako licytacja?

Mam do sprzedania MSI Armor RX 580 oraz Ryzen 2700 i nie wiem jakich pieniędzy mógłbym się spodziewać? Jakieś 200-300PLN?

#allegro #olx #komputery #amd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NPC2137: sprawdź jakie ceny są na allegro/olx, wystaw za tyle samo, lub taniej jak chcesz szybko sprzedać, lub drożej jak nie chcesz sprzedać, jak będziesz miał piniondz w łapie dajesz produkt?
  • Odpowiedz
@NPC2137: 2137 jednak stan umyslu, allegro istnieje pewnie 3x tyle ile zyjesz a ty sie pytasz jak cos w necie sprzedac. ceny sprzedawanego przedmiotu tez ciezko pewnie sprawdzic lel
  • Odpowiedz
@krabXT: spokojnie, jeszcze wprowadzą ograniczenie do max 3 paczkomatów w odległości do max 2km od ostatnio używanego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz