Legislacyjna sraczka trwa w najlepsze.Niektóre przepisy trzeba od razu poprawiać

W 2022 roku z polskiego Sejmu wyszło prawie 32 tys. stron nowych przepisów. To wzrost o 50 proc. względem roku poprzedniego. W ślad za ilością idzie dramatyczna jakość. Niektóre przepisy trzeba nowelizować już po paru godzinach od wejścia. Popularne stały się także niekonsultowane "wrzutki".
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 27
Komentarze (27)
najlepsze
I w ten sposób, szlag trafił zasadę "Ignorantia iuris nocet" (łac. nieznajomość prawa szkodzi). Bo skoro nierealne jest, bycie na bieżąco z prawem, to nie można wymagać znajomości wszystkich przepisów.
Jednym
@DziobakApokalipsy_: Najlepsze jest to że często najpierw piszę się ustawę, a później powstają urzędy czy działy w urzędach żeby pilnować tego prawa.
Małe straty to te związane z utrzymaniem urzędu, urzędników itd.
Ogromne straty to czas i pieniądze ludzi, firm które muszą się przystosować do nowego prawa, spełniać wymogi itd.
Przy takim stanie biegunka legislacyjna jest nieunikniona, można tylko regulować jej intensywność.