Szokujący wykres spadku siły nabywczej dolara
Szokujący logarytmiczny wykres siły nabywczej dolara na przestrzeni ponad dwustu lat. Od momentu zerwania wymienialności dolara na złoto w 1971 roku stracił on około 92% swojej siły nabywczej! Przed powołaniem prywatnego banku centarlnego FED w 1913 roku siła nabywcza dolara była niemalże stała. Później zaczął się spadek w przepaść!
infowarrior z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 15
Komentarze (15)
najlepsze
Wracając do złota. Jeżeli wierzysz w wolny rynek i to fakt że ludzkość wybrała na przestrzeni wieków złoto jako środek płatniczy i że banki centralne nadal go używają jako trzonu swoich rezerw, a nie krowie placki jak sugerujesz coś powinien dla ciebie znaczyć. Zauważ, że złoto jako forma pieniądza było stosowane w zupełnie różnych nie ziązanych ze sobą kulturach i to jak mówię przez milenia! Dlaczego? Dlatego, że złoto najlepiej spełnia swoją formę monetarną.
Miało specyficzne własności fizyczne i chemiczne, dzięki którym nie można było kreować go z kapelusza oszukując innych. Nie udało się to nawet alchemikom haha! Oraz zachowywało swoją siłę nabywczą co widać na wykresie.
Nawet
Tu nie chodzi o złoto, chodzi o symbol! On nie jest wg mnie potrzebny!
Trzymanie się złota jest tak samo szkodliwe, jak nie trzymanie się jego. To pic na wode. Wartością nie ma być złoto, tylko twoja praca!
Podstawą
do czego zmierzam??? ano jeśli odniesiemy do złota mamy ujemny przyrost gospodarczy!!! bardzo ujemny od kolo 11 lat
Można spróbować kiedyś wykopać sam tekst Rothbarda.
Uświadomił mi wiele ważnych rzeczy.
Zresztą, już prawie wszystkie waluty nie mają pokrycia w złocie, więc czemu ma to dowodzić? Że waluty w pokryciu sa lepsze? Bzdura. PL(zł) nie ma pokrycia także, a umacnia się względem dolara.
USA sama przykłada się do osłabienia kursu, bo mają tragiczny bilans wymiany z chinami. Jednym ze sposobów (niestety) jest utrata wartości dolara, bo wtedy zmiejsza się im wartośc zadłużenia.
Co