http://i.imgur.com/590Ev.png . Długaśne, po angielsku. Ale warto przeczytać. Może ktoś potrafi przetłumaczyć, ja nie, z tego może być materiał na główną po polsku już będąc. (9131 diggów na digg.com)
było na wykopie już dawno temu i od razu wszyscy zauważyli, że fakt, iż rząd się czymś zajmuje (jak np. w Polsce służbą zdrowia) nie oznacza, że robi to efektywnie. Zwłaszcza wtedy, gdy ma w danej branży monopol z powodu uregulowań, które sam wprowadza i finansuje swoją działalność z obowiązkowych podatków.
I właśnie w ten sposób państwo rucha nas w dupska. Mamy zaj#$iście wysokie podatki, ch#!ową służbę zdrowia i głodowe emerytury a oni wmawiają nam że żyje nam się za dobrze i podatki trzeba podnieść a emerytury zmniejszyć.
Jak rozwiązany jest system podatkowy w UK i Norwegii? Lepiej, niż w Polsce? Dlaczego pytam o te kraje? A no dlatego, że są w Europie, a nie w Unii i mają swoją walutę (mam nadzieję, że Polska Euro nie wprowadzi). Tamci mają korony i funty swoje i lepiej na tym wychodzą, niż Ci co walutę Euro wprowadzili.
Jak się do tego doliczy VAT, akcyzę (paliwo, alkohol mozna sobie we własnym zakresie skołować a papierosy pala tylko d%#$%e), składki obowiązkowe, ubezpieczenie OC, przegląd samochodu, etc, etc, to zostanie marny 1000 zł.
Komentarze (219)
najlepsze
dobry demot, dobry komixx= wykop
slaby demot, slaby komixx= zakop
A przy oszczędzaniu z tych nędznych pieniędzy? Belka do grobu: 19%* z zysku
* jeżeli się nie pomyliłem
FY PO+PIS+SLD+PSL
było na wykopie już dawno temu i od razu wszyscy zauważyli, że fakt, iż rząd się czymś zajmuje (jak np. w Polsce służbą zdrowia) nie oznacza, że robi to efektywnie. Zwłaszcza wtedy, gdy ma w danej branży monopol z powodu uregulowań, które sam wprowadza i finansuje swoją działalność z obowiązkowych podatków.
Chore.