Angular v4: Jak zamockować dane do usługi HTTP? | Piotr Kowalski Blog
Mokowałeś kiedyś dane w projekcie Angularowym na wypadek braku komunikacji z back-endem? Jeśli nie to zapraszam Cię do lektury. W kilku krótkich krokach pokazuje Ci jak dodać do aplikacji (od samego początku) możliwość przepięcia zapytań HTTP na odpowiedzi ze statycznych plików JSON.
piecioshka z- #
- #
- #
- #
- #
- 4
- Odpowiedz
Komentarze (4)
najlepsze
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Holajza - tak. Ale lepiej zadziała pentowanie danych na keszu na SSD. Back - end powinien być skonfigurowany tak, żeby ryksztosowanie od razu przechodziło na FTP zamiast na HTTP. Ferszlus z kolei trzeba zabustrować, wtedy roztrajbowanie nie będzie możliwe. Robimy to bardzo prosto: Wpisujemy w konsoli: ferszlus/z i podajemy ścieżkę dostępu. Blindowanie to osobny problem, dobre praktyki pisania kodu mówią, że przy blindowaniu używamy sticka, a nie black glasses.
W jakiejś klasie która używa API, przekazuje w konstruktorze obiekt Client aby sobie za pośrednictwem Clienta pobierał i wysyłał dane.
Wtedy w czasie testu zamiast realnego Clienta, w konstruktorze przekazuje mocka. Mock ma metody shouldReceive w których sprawdza czy testowana klasa wywołała metodę z klienta. Po shouldReceive na mocku wywoływana jest metoda return, w której