Jak nauka pomogła Leicester City wygrać Premiership [ENG]
Zwycięstwo Leicester to jedna z większych niespodzianek w historii sportu. Ale oprócz świetnej gry piłkarzy, za ich sukcesami stoi również nauka. Włodarze klubu zaufali naukowcom a trener nie kwestionował ich rad. To spowodowało, że przez rok mimo grania wąską ławką praktycznie nie mieli kontuzji.
Sierkovitz z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 63
- Odpowiedz
Komentarze (63)
najlepsze
- LC i Ranieri nie ignorowali rad swojego zespołu naukowego (często zwycięża intuicy- Psycholog i trener dbali o jne myślenie trenera niż systematyczna analiza danych);
- LC miał najmniej kontuzji. Mimo tego, że wykorzystał najmniej
@Sierkovitz:
Myślę, że najwięcej dało to iż
w sumie to nie bardzo.
Komentarz usunięty przez moderatora
W porównaniu z tamtym sezonem jedynie co poprawili to "goals per game" z 0.7 do 0.94
Dodać do tego brak kontuzji bo grali tylko w lidze plus ogólnie tone szczęścia i wyszedł majster.
W następnym sezonie dojdą puchary, przeciwnicy będą inaczej do nich nastawieni, i czy w ogóle skład utrzyma się ten sam.
Jeśli będą w
Natomiast większość metod opisanych w artykule nie jest żadną nowością i są powszechnie stosowane także przez inne kluby. Moim zdaniem źródeł sukcesu należy upatrywać w ciężkiej pracy, przewadze nad wielkimi klubami (mniej meczy, więcej czasu na regeneracje sił) i odrobinie szczęścia.
No ale nie, wszystko dzięki "nauce", tak jakby managerzy takiego np MU ignorowali zalecenia swojego sztabu szkoleniowego który z resztą @Sierkovitz z tajemniczych powodów nazywa "zespołem naukowców".