https://vimeo.com/76350538 - mój testowy film, w którym używałem systemu stabilizacji glidecam (bez kamizelki, trzymane w ręce). Takie urządzenie trzeba bardzo precyzyjnie wyważyć przed użyciem, co nie jest takim prostym zadaniem.
@sanchin: Dodam jeszcze żeby w przypadku DSLR 1) uważać jaki obiektyw masz na body - jeśli jest to zoom to ustawić i rejestrować na tej samej ogniskowej (im szerzej tym zwykle lepiej) 2) Czy masz baterię i kartę w urządzeniu 3) "opad" z pozycji horyzontalnej do wertykalnej pomiędzy 2 a 3 sekundy. Jeśli @majes0 jest z Warszawy- chętnie pomogę w wyważeniu.
@majes0: jak na moje oko to źle go wyważyłeś do tego filmu, strasznie Ci ucieka dół w kierunku przeciwnym do ruchu (za duży cieżar na dole), do tego w kilku ujęciach masz jakby źle wyważony w osi lewo/prawo... kręciłeś aparatem z ruchomym wizjerem, czy zapomniałeś ściągnąć pasek? jeśli z paskiem, to go ściągnij ;) jeśli masz ruchomy wizjer to wyważaj glide'a z wizjerem w pozycji roboczej, z włączonym aparatem...
@DawidWarsaw: Statyw trzyma aparat po jego prawej i lewej stronie. W tych miejscach jest regulacja góra/dół. Jeśli przyjrzysz się dokładnie to widać ruchy góra/dół. Wydaje mi się, że samo urządzenie w czasie pokazu było skonfigurowane do bardzo dużego kompensowania wychyleń góra dół, dlatego stara się nie ruszać aparatem w tych kierunkach, tylko kompensować te zmiany.
W czasie kręcenia filmu ruch kamery góra dół wg Mnie jest jak najmniej pożądany -
Będzie w sam raz do filmowania 11 listopada 2014 uczestników Marszu Niepodległości. Sprawdzi się podczas uciekania przed patriotycznymi latającymi kostkami brukowymi.
Komentarze (54)
najlepsze
Komentarz usunięty przez moderatora
Powodzenia
Komentarz usunięty przez moderatora
W czasie kręcenia filmu ruch kamery góra dół wg Mnie jest jak najmniej pożądany -
@robie_rozne_rzeczy: Kamera dla gimbow?