"Heil Hitler" zamiast "Szczęść Boże"

Ks. August Froehlich przez cały okres swej duszpasterskiej pracy przeciwstawiał się nazizmowi i bronił Polaków. W odwecie Niemcy zażądali od niego pozdrawiania się "Heil Hitler" zamiast "Szczęść Boże". Zginął w niemieckim obozie śmierci Dachau.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 51







Komentarze (51)
najlepsze
Nie obnoś się tak z tym onanizmem.
Czy to nie głupota nie skłamac wtedy?
Raczej
Niby wszystkie trzy to obozy koncentracyjne, a różnica między nimi ogromna.
Polecam równeż.
Krasnale?
AH placił swoje katolickie podatki do konca.
Zresztą chodziło również o dwa bardzo ważne regiony w Niemczech, czyli Bawarię i Prusy, które od zawsze podpisywały konkordat. Zresztą ta umowa z 1933 była tylko przedłużeniem własnie tych dwóch konkordatów z tych regionów.
A konkordat zawierał takie rodzynki jak odszkodowania za każde PRZYSZŁE zgwałcenie KRK. Czyli wiedzieli z kim szli do łożka.
Co do księdza Tiso, mamy wyjątek potwierdzający regułę. A chyba też wiesz, co się stało z tymże księdzem później. Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy!
Komentarz usunięty przez moderatora