Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko214
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

302

W Zielonkach s-----a opiekuje się bezdomnymi zwierzętami

W Zielonkach s-----a opiekuje się bezdomnymi zwierzętami

I jeszcze całkiem nieźle na tym zarabia.

Yogi_
Yogi_
z
wykop.pl
dodany: 27.05.2012, 16:14:23
  • #
    wykop
  • #
    csiwykop
  • #
    schronisko
  • #
    zielonki
  • #
    krakow
  • #
    psy
  • #
    koty
  • #
    sadysta
  • #
    znecanie
  • #
    sie
  • 37
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeglądałem dzisiaj lokalną gazetkę gminy Zielonki, moje zainteresowanie wzbudził artykuł odnośnie tego, że gmina zawarła umowę z prywatną firmą zajmującą się opieką nad bezdomnymi zwierzętami. Na początku myślałem, że wszystko jest w porządku, że gmina realizuje swoje zadania statutowe i wszystko ma na celu ochronę zwierząt. Jednak moją uwagę przykuła cena za jaką P. Pałka zgodził się wykonywać usługi wyłapywania bezdomnych zwierząt. Mianowicie 1845zł za psa oraz 851zł za kota. Trochę dużo za umieszczenie psa po prostu w schronisku.

artykuł z gazetki "Wiadomości Lokalne gminy Zielonki" 2(104)/2012


Co więcej, z ciekawości wpisałem nazwę firmy, która wygrała ten przetarg i okazało się, że P. Pałka jest już bohaterem afery. Prowadził on nielegalnie w Olkuszu schronisko, którego głównym zadaniem było otrzymywanie pieniędzy od gmin oraz staranie się żeby psy pozdychały jak najszybciej. Sprawa była wielokrotnie poruszana w mediach. Link do wątku na forum Dogmania.pl, Galeria zdjęć, ze schroniska Rafała Pałki, Historia postępowań karnych przeciwko P. Pałce. Po pobieżnym zapoznaniu się z tym co Google mają nam do powiedzenia o P. Pałce Nigdy nie dał bym mu pod opiekę żadnego zwierzęcia. Tym bardziej, że jest on obciążony prawomocnym wyrokiem sądu o znęcaniem się nad zwierzętami. Link. Czy rada gminy nie miała świadomości, że wybierając ofertę tego bydlaka skazuje bezdomne zwierzęta na śmierć? Chyba, że resocjalizacja działa tak dobrze, że po wpłaceniu grzywny od razu pokochał zwierzęta. Brak mi słów na nieodpowiedzialność urzędników, którzy nie wysilili się ani odrobinę, żeby zweryfikować oferentów. I teraz pytanie, co z tą sprawą można zrobić? Bo przecież niedopuszczalne jest, żeby ktoś skazany za znęcanie się nad zwierzętami zajmował się ich ochroną. To tak jakby zatrudnić pedofila w przedszkolu.

Komentarze (37)

najlepsze

W.....r
W.....r
konto usunięte 27.05.2012, 17:35:59
  • 16
Dobra, ja jestem za istnieniem "hycli", bo bezdomne zwierzęta na ulicy (czy tam ścieżce polnej), to nic dobrego. Jednak ten człowiek, jak widać, zamieszany już w różne afery, nie powinien tego przetargu wygrać. Właściwie, to w amerykańskich filmach, taki stereotypowy hycel, to ktoś, kto nie cierpi zwierząt.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yogi_
Yogi_
Autor
27.05.2012, 18:01:36
  • 15
@Writer: Problem tkwi też w tym, że za te pieniądze on je po prostu odwozi do schroniska, w którym wynajmuje klatki. Wcześniej jeszcze więcej zarabiał, bo nawet klatek nie musiał wynajmować tylko miał swoje "schronisko" w którym traktował zwierzęta w taki sposów. Dziwie się, że komuś takiemu nie zostało odebrane pozwolenie na wyłapywanie zwierząt. Dziwie się, że schroniska nie zajmują się takimi rzeczami, przecież było by to dla nich dodatkowe
S4ndM4n
S4ndM4n
28.05.2012, 07:41:03
  • 15
Jako mieszkaniec tej gminy pozwolilem sobie przeslac zapytanie do urzedu gminy, ciekawe co odpisza.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Doomino
Doomino
27.05.2012, 23:11:17
  • 12
Straszne.. to jego poprzednie schronisko wygląda jak obóz koncentracyjny dla zwierząt ...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LostHighway
LostHighway
27.05.2012, 18:17:09
  • 7
Niestety ale takie są ceny :) U mnie w gminie, kwota za złapanie psa i wysłanie go do schroniska, oscyluje właśnie wokół 2000 zł. Tyle kasy wydaje gmina, część trafia do hycla, część do schroniska...

Ceny te, już dawno mnie zaszokowały... Niektórzy tyle nie zarabiają przez miesiąc ciężkiej pracy. Skąd biorą się takie ceny?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

czteroch
czteroch
28.05.2012, 06:31:28
  • 5
@LostHighway: Trzeba się przebranżowić.
genobis
genobis
28.05.2012, 10:22:42
  • 3
Kojarzę typa. Ta sprawa się już ciągnie długie lata, ale trudno cokolwiek zrobić. Jedna fundacja wymusiła zamknięcie schroniska, to facet miał prowadzić tylko "punkt przeładunkowy" zanim zwierzęta trafią do innych schronisk. I potem np. pies ze złamanym kręgosłupem (po wypadku) leżał sobie parę dni w kojcu, bez żadnej pomocy. Potem prowadził (a może dalej prowadzi?) "hotel" dla zwierząt. Ponoć ma w Olkuszu wielu wysoko postawionych przyjaciół.

Przykład tego co tam się dzieje
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ugzielonki
ugzielonki
ugzielonki
28.05.2012, 14:34:26
  • 1
Zgodnie z ustawą z 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt opieka nad bezdomnymi zwierzętami stanowi zadanie własne gminy. Zmiany w ustawie przyniosły obowiązek przyjęcia drogą uchwały przez Radę Gminy programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Odławianie i zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku to jeden z nich, poza tym program przyjęty przez Radę Gminy Zielonki 22 marca 2012 roku przewiduje poszukiwanie nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt, ich sterylizację
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yogi_
Yogi_
Autor
28.05.2012, 15:49:57
  • 1
@ugzielonki: Oczywiście na pierwszy rzut oka z formalnego punktu widzenia wszystko jest dobrze. Firma P. Pałki ma stosowne zezwolenia i może on prowadzić tego typu działalność. Dodatkowo złożył on najkorzystniejszą (najtańszą) ofertę w przeprowadzonym przez gminę przetargu. Jednak równocześnie jest to człowiek, który został już skazany za znęcanie się nad zwierzętami. Dodatkowo człowiek ten w przeszłości prowadził nielegalne schronisko dla zwierząt, nie będące niczym innym jak umieralnią dla zwierząt, cała
gien3k
gien3k
28.05.2012, 13:24:41
  • 1
A czy nie taniej wyszłoby usypianie takich psów czy kotów niż ich trzymanie? W Ameryce tak działa ten system.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

snupdogidog
snupdogidog
snupdogidog
28.05.2012, 09:51:27
  • 1
Ja bym tego Pałke odłowił za 1845 zł. oferuje profesjonalne uslugi.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

R.....d
R.....d
konto usunięte 28.05.2012, 10:05:32
  • 3
@snupdogidog: Przebijam - odłowię go "po kosztach" - potrzebuje tylko glejt, że za "polowanie" nie będę ścigany prawem.
mnlf
mnlf
27.05.2012, 19:25:05
  • 1
W tej cenie jest nie tylko odłowienie zwierzaka i jego transport ale również, sterylizacja, odrobaczenie, szczepienie i jeszcze długa lista innych rzeczy.

Myślałeś, że weterynarz będzie pracował za darmo?

Poza tym po dostarczeniu do schroniska w tej cenie jest jeszcze wliczony koszt jego pobytu w schronisku (wynajmu boksów).
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

franaa
franaa
28.05.2012, 06:41:00
  • 4
@mnlf: Miałeś kiedyś jakiegoś zwierzaka? Bo łączny koszt "usług" które wymieniłeś to max. 700 zł.
Yogi_
Yogi_
Autor
28.05.2012, 15:56:45
  • 0
@mnlf: Tu nawet nie chodzi o cenę, która mimo wszystko wydaje mi się zawyżona, tylko o przeszłość tego człowieka, który został już skazany za znęcanie się nad zwierzętami. Na papierze wszystko wygląda super ale nawet nie podejrzewam, że usługi świadczone przez tego człowieka wykonywane są rzetelnie.
White_Owl
White_Owl
28.05.2012, 15:40:36
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3248
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3124
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3055
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2874
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2420
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #heheszki
  • #moderacja
  • #moderacjacontent
  • #afera
  • #pytanie
  • #ciekawostki
  • #polska
  • #stopcham
  • #kiciochpyta
  • #nowywykop
  • #mirko
  • #zalesie
  • #przemyslenia
  • #statystyki
  • #oswiadczenie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking