Wpis z mikrobloga

Panie Tomku, @kopyr, wiem, że filmik z masakrą piwnego portalu KP i tak ma ponad pół godziny, ale znalazłem taki smaczek: http://www.beerlovers.pl/artykul/test-wiedzy-o-piwie---podsumowanie

Pasteryzacja piwa nie wpływa na jego smak i zapach.


Czy to bardziej walka z małymi browarami, czy jednak z Carlsbergiem i Grupą Żywiec, które w przeciwieństwie do KP mają piwa niepasteryzowane w ofercie?

#piwo #tomekkopyrazblogublogkopyracom
  • 7
@JogurtMorelowy: jak dla mnie bicie piany o to ze jaka KP to nie jest dobra dla wsztstkich. Nie zaleznie czy to maly browar, duzy... kogo to obchodzi. Wazne zeby byl to towar od nich. W sumie mogliby robic piwo homeopatyczne...
@JogurtMorelowy:

To jest prawda. Prawidłowo wykonana pasteryzacja nie wpływa na smak i zapach.

To piwa "niepasteryzowane" są ściemą - bo są mikrofiltrowane, czyli poddawane procesom znacznie bardziej szkodliwym dla wartości piwa niż pasteryzacja.
@JogurtMorelowy:

bo konsument myśli, że niepasteryzowane jest lepsze. W sumie - nawet jest lepsze, ale faktycznie nie może być poddane nawet minimalnym zabiegom ogrzewania, ani też nie może być odfiltrowane - ale to owocuje maksymalnie miesięczną datą do spożycia. Dlatego sporo browarów utrwala piwa (termicznie albo przez filtrację), ale pisze na etykiecie "niepasteryzowane", bo klient tego szuka.