Wpis z mikrobloga

#cnc #pracaspawaczamnieprzeistacza (aczkolwiek spawania tu nie ma ale myślę że zainteresuje) #fotohistoria

Zdjęcia przedstawiają produkcję silników okrętowych w stoczni Doxford. Zdjęcia pochodzą z roku około 1957 - 58. Liczba maszyn na zakładzie oraz jej potencjał produkcyjny po prostu zapiera dech w piersiach. Osobiście o takim parku maszyn na moim zakładzie mogę jedynie pomarzyć, a zdjęcia zostały wykonane ponad 50 lat temu. Miłego oglądania ;)

http://www.shipsnostalgia.com/guides/William_Doxford_and_Sons#The_Manufacturing_Process
gryzli6 - #cnc #pracaspawaczamnieprzeistacza (aczkolwiek spawania tu nie ma ale myślę...

źródło: comment_hAtmHa8EZYau41u1eqhmbCUWL8pPFxTE.jpg

Pobierz
  • 9
@gryzli6: Ja piernicze, niesamowite, ludzie wyglądają przy tym, jak makiety, aż dziw bierze, że na tak ogromnych wałkach, mierzą wszystko mikromierzami, ciekawe jak to teraz wygląda ;->
@MarioMAX: mnie zastanawia czy "kołnierze" na wały korbowe były na wcisk ... jakoś nie widać spoin :) ani faz do spawania. Przy takich gabarytach są po prostu większe odchyłki ale mikromierz jak najbardziej chociaż dzisiaj przy takich gabarytach używa się laserowych systemów pomiarowych
@gryzli6: o co chodzi ;_; przez całe życie nie widziałem żadnego zdjęcia silnika okrętowego, a teraz trzeci dzień pod rząd napotykam się na takowe w internecie...