Wpis z mikrobloga

Mam problem z kartą pamięci (ADATA 4 GB microsd).. Po jej podłączenu (przez czytnik kart) system woła o formatowanie jej. Sprawdzałem na telefonach, tablecie, wszędzie to samo. Pobrałem programy do odzyskiwania takie jak StrongRecovery i Recuva ale one nie dają rady nic znaleźć albo w ogóle wywalają błąd...

Sformatować ją i dopiero próbować odzyskiwać dane? To karta z telefonu i głównie zależy mi na odzyskaniu zdjęć.

System pokazuje tą kartę tak jak w załączniku.

#problem #komputery #kartasd
Mikseth - Mam problem z kartą pamięci (ADATA 4 GB microsd).. Po jej podłączenu (przez...

źródło: comment_xDNDo3kOD6QnVNgFQPeESIehDmrLZ8Tg.jpg

Pobierz
  • 20
@Mikseth: O stary. Czekaj cierpliwie, opiszę ci proces, jaki w teorii powinien ci pomóc. Sam miałem ten problem 4 miesiące temu. Powiedz tylko, czy chce formatować całą kartę pamięci (4GB) czy jakąś małą część (30MB)?
@Mikseth: Nie odzyskasz danych za nic w świecie. Musiałeś brutalnie wyłączyć telefon, przez co zablokował on kartę. Próbowałem robić wszystkiego, dosłownie, mam z dziesięć programów, które teoretycznie powinny pomóc odblokować najbardziej upartą kartę, ale nie dały rady. Mogło pójść firmware, wtedy trzebaby było nadpisać je (ale jak, skoro programy do nadpisywania FW chcą nadpisać FW, ale... czytników kart). Mogła karta się zablokować w tryb read only na tej "partycji zapasowej" i
@Mikseth: próbuj i tak nie sformatują, bo karta jest teraz w trybie read only. A jak sformatujesz jakimś cudem to wołaj, pójdziemy dalej. Jeśli nie uda się ci sformatować, to możesz kartę wyrzucić, albo pytać po forach specjalistycznych (nawet ci na elektrodzie nie pomogą, szukaj jakiś zagranicznych stricte do odzysku danych).
@h3co1: @list86: @nazwa_uzytkownika: Nie da się jej sformatować... Spróbuję do telefonu który wołał o format włożyć.. No trudno, ważne że próbowałem, dzięki za wytłumaczenie.

A tak w ogólę co to za tryb "read only"? Przełączyła się przez np. wyjęcie baterii z włączonego telefonu tak?

Jest jakaś różnica, któreś karty są lepsze/gorsze? Głównie Kingstony widzę, tutaj akurat ADATA była.
@Mikseth: Tak jak mówisz, to się mogło stać przez wyjęcie baterii z włączonego telefonu. To rozumiem przez brutalne wyłączenie. I tryb read only, czyli tylko do odczytu, czyli nic nie zapiszesz ani nie zrobisz z kartą niczego. Tak jak nie należy wyjmować pendrive z kompa bez "bezpiecznego odłączenia urządzenia".

Telefon, telewizor, aparat, konsola, nic ci tej karty nie sformatuje, ale próbuj. Kiedyś starsze Nokie z symbianem lub wcześniej nawet z systemem
@list86: @Mikseth: Jak ci zależy na szybkości jakości i gwarancji to bierz kingston, sandisk z class10, jak mówi Mikseth, ale nie z allegro, tylko ze sklepów komputerowych, albo koncerniaków jak MediaExpert, MediaMarkt. Jak ci nie zależy na deklarowanej szybkości i chcesz zaoszczędzić trochę grosza to bierz z aliexpress 8GB za 15zł. .
@nazwa_uzytkownika: @list86:

Mam z toshiby 16 GB class 10 (z biedronki ( ͡º ͜ʖ͡º) ) - tą planuję teraz do telefonu włożyć.

I EMTEC 8 GB (class 4 chyba)

Czyli tak podsumowując trzeba robić backup..

A czy takie okresowe formatowanie karty może w jakiś sposób przedłużyć żywotność lub "ograniczyć" ryzyko na takie sytuacje? Bo często wkłada się pendrive czy kartę i nagle woła o format..
@Mikseth: Najlepiej mieć w domu NAS i tam wszystko zrzucać ze wszystkich komputerów i urządzeń. Na zwykłe HDD w raid1 przynajmniej

Btw, ostatnio w realu kupiłem kartę 32gb sandisk class 10 za 89 zł - wyżej była taka sama 16gb za taką samą cenę, chyba się walnęli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mikseth: nie wyłączanie telefonu inaczej niż przez opcję "wyłącz telefon". Serio. To wystarczy. Nie wyłączać brutalnie, tylko przez "bezpieczne usuwanie sprzętu". Największym zagrożeniem dla systemu jest zawsze użytkownik. Backup? Ja trzymam na dysku w laptopie. możesz np to potem spakować, zahasłować, wysyłać na google drive czy inną chmurę. Płyty DVD też mają określoną żywotność i są podatne na silne działanie pól elektromagnetycznych: w przypadku apokalipsy ciężko będzie znaleźć nie dość że