Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #nagrywanie #pytanie

Mirki jaki kupić mikrofon (może być używany) do nagrywania dźwięków w domu (nie wokalu i nie instrumentów tylko jakieś trzaski, pierdy...) oraz np. telefonem na dworze (wycie wilka, uprawiających seks w krzakach). Tak do stówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znalazłem coś takiego, ale trudno będzie go podpiąć do interfejsu :D

A są jakieś pojemniki do zabrania w pole ? (Pojemniki są tylko na XLR) ?
tarzan_szczepan - #produkcjamuzyki #nagrywanie #pytanie 

Mirki jaki kupić mikrofon (...

źródło: comment_kl3dlptEpuQ991EwozN0uw2SM4SEEHLm.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tarzan_szczepan: Do czego chcesz to podłączyć? W domu nic innego się nie opłaca jak interfejs audio plus normalny mikrofon, dynamik albo pojemność zależnie od potrzeb, w terenie to samo tylko z rejestratorem który może mieć wejścia XLR lub mieć wbudowane kapsułki. Do 100 PLN na pewno nie kupi się nic co nie będzie mikrofonem do Skype.
  • Odpowiedz
  • 0
@NeXIcE: wlasnie interfejs juz mam.

@Nasu:

@BuFu: tak pomyslalem ze fajnie by bylo uzyc sampli wlasnych nagranych "z dupy na spacerze". W sumie to tylko ma tym mi zalezy.To ten olympus co podalem to az taki zly. Albo inne tego typu mikrofony ? Jakascia nie przebijaja manta multimedia :p ?
  • Odpowiedz
@tarzan_szczepan: Ten Olympus służy jako dodatek do ich rejestratorów które mają specjalne wejścia, nie do smartfonu i nie wspominają o nich nic. Pewnie da się podłączyć ale to nie będzie to samo, większość potrzebuje trochę napięcia, nie fantoma ale jednak. Jeżeli chcesz nagrywać w terenie to najtańszym i najlepszym rozwiązaniem jest właśnie Zoom H1, ma dobre parametry a producent nie wstydzi się specyfikacji. W podobnej cenie też kupisz stacjonarnie do
  • Odpowiedz
Są w podobnej cenie rejestratory, które nie nagrywają aż tak dźwięków obudowy ?


@tarzan_szczepan: Wszystkie zbierają, potrzebujesz statywu na którym możesz postawić rejestrator lub za niego trzymać, pomagają też miękkie rękawiczki. Problem znika w rejestratorze który ma wejścia na normalne mikrofony ale te tez będą zbierać każdy artefakt jeżeli nie użyjesz odpowiedniego mocowania. Nagrywanie w terenie to trudna rzecz, a to akurat jest najmniejszy problemem. ;)

Jeszcze jedno pytanie. Można
  • Odpowiedz
@tarzan_szczepan: Nie da się tak, konstrukcja tego urządzenia na to nie pozwala. Rejestrator to rejestrator i nie podłączysz go sygnałem liniowym pod mikser czy interfejs. Zamiast tego sam w sobie jest interfejsem i jak napisałem podłączysz go bezpośrednio pod DAW bo wyświetli Ci się jako urządzenie audio.
  • Odpowiedz