Wpis z mikrobloga

hej mirki, czy są na sali jakies elektryki? potrzebuje pomocy przy naprawieniu sluchawek ... Mianowicie musialem dorobic nowa wtyczke do sluchawek no i mam problem z kabelkami. Podłączenie powinno wygladac tak (chyba)

prawy+ > prawa linia jacka

lewy+ > lewa linia jacka

minusy > masa

tylko rozchodzi sie o to ze nie wiem ktory kolor to jaki kabelek :)

kolorki prezentuja sie tak, metoda prob i bledow podloczylem tak no i niby graja cacy jednak jak w winampie steruje dzwiekiem prawo-lewo to jak biore na lewo to slychac lewa a jak na prawo to cisza, a jak jest po srodku to gra normalnie (po rowno w sensie), ktos wie jak to podlaczyc dobrze?

#elektronika #pomocy #januszeelektroniki

  • 24
@CzytelnikWykopu: o, to mnie zaskoczyłeś, nie rozumiem zupełnie. Ale w tej sytuacji została już tylko jedna, ostatnia konfiguracja do sprawdzenia - daj biały jako wspólny, to już musi działać. I będą już tylko ewentualnie do odwrócenia pozostałe dwa, jeśli lewo-prawo byłoby odwrotnie.
@CzytelnikWykopu: dziwne rzeczy tam się dzieją. Przesuń balans cały na lewą słuchawkę i popróbuj na której parze przewodów masz dźwięk (żółty, czerwony, biały). Potem daj balans na prawo i znowu znajdź dźwięk. Ten przewód, który występuje w obu parach użyj jako wspólnego dla obu słuchawek.