Wpis z mikrobloga

Wczoraj, w biurze, w jednej z fabryk polozonej w srodkowej Anglii bylem swiadkiem fragmentu takiej oto rozmowy pomiedzy 25 letnim muzulmanskim inzynierem, wyksztalconym w Anglii, a 50 letnim kierownikiem jednej z linii produkcyjnych. Wszedlem do biura tylko na chwile ale fragment chyba mowi sam za siebie.

- ... to nie jest tak, ze kobiety nie maja wyboru w naszej religii. One moga chodzic ubrane tak jak chca tylko wybieraja ubior tradycyjny i zaslaniaja twarz. Nie ma przymusu. Nikt nikogo nie zmusza. To falszywy obraz prezentowany przez swiat zachodni. Kobieta chodzac z odslonieta twarza musi jednak liczyc sie z konsekwencjami swego nieodpowiedzialnego zachowania. Konsekwencjami, z ktorych zdaje sobie sprawe. Chodzac z odslonieta twarza ona prowokuje. Prowokuje mezczyzne, a wiec, gdy zostanie zgwalcona ponosi ona taka sama odpowiedzialnosc jak mezczyzna. Dlatego poniewaz go zachecila swoim zachowaniem i skusila. Pozwol, ze wyjasnie Ci to na przykladzie. Jezeli wejde do twojego biura i ty bedziesz ogladal mecz i ja sie do tego ogladanie przylacze to ty w rownym stopniu jestes odpowiedzialny za to, ze ja nie pracuje tylko ogladam mecz. W koncu to ty wlaczyles mecz i ty tez go ogladasz. Nie moge byc przeciez odpowiedzialny za twoje zachowanie i za to ze mnie skusiles i sprowokowales. Chyba jest to jasne, oczywiste i kazdy musi sie z tym zgodzic...

Jego logika mnie powalila i kopnela w dupe a #!$%@? poprawnosc polityczna kazala siedziec cicho.

#swiat #islam
  • 4