Wpis z mikrobloga

#wot i wołam @dj_mysz

Moje wrażenia po 290 grach Panterą M10.

Będę się opierać głównie na 34 ostatnich walkach a na końcu zrobię małe porównanie do jego konkurenta czyli #e25.

Opis jest z perspektywy gracza o WN8 1840.

Do zakupy skłoniły mnie dwie rzeczy, chciałem nową przyjemną zarabiarkę która spełniałaby dwa kryteria - nie jest TDkiem i jednocześnie nie jest powolne. Wybór w tym przedziale cenowym był tylko jeden. Dodatkowo Panterak miał szkolić załogi na niemieckie mediumy, które zacząłem robić.

Czołg jest trudny. Moim głównym questem w tej grze jest zawsze zrobić więcej DMG niż sam posiadam HP (fajnie, że jest odznaka za to). Na niektórych czołgach się to robi samo a na niektórych trzeba się namęczyć trochę - cześć Panteraku xD. Na wszystkie 290 walk udało mi się to zrobić 112 razy. Czemu jest tak trudno? Dysponujemy tutaj 1300 hapekami a to bardzo dużo jak na czołg średni VII tieru. A działo na strzał robi 130 co 3,80 sekundy. W miarę się rozkręciłem nim i teraz na 34 ostatnich walkach średnio robię 1314 dmg. Czas przeładowania działa jest z dosyłem i wentą.

Celność 0,35 czyli pozwala przysnajpić. Z czasem skupienia jest trochę gorzej ale da się przeżyć. Osiągam obecnie 83% celności, czyli powyżej średniej mojej a penetracja jest bardzo ok, szczególnie, że wrzuca nas jedynie do VIII tieru. Weszło w cel 82% trafień. Praktycznie nie strzelam nim z golda, łącznie użyłem może z 13 pestek we WSZYSTKICH walkach i to głównie dla pewności w krytycznej sytuacji a nie dlatego, że nie dało się przebić (wożę 7 złotówek). Problemem są dobrze ustawione ciężkie ósemki ale to chyba nikogo nie dziwi xD Aaa i zapomniałbym o małpach w artach.

Pantera sama też często potrafi odbić, na tyle często aby to zauważyć. Wieża sporo wytrzymuje a to w pakiecie z przyzwoitą depresją działa daje dobre efekty. Mobilność i prędkość też jest na tyle przyzwoita by nie doskwierała. Pierwsi nigdzie nie będziemy natomiast jest szansa na bycie drugim. Kołować się da głównie te najwolniejsze HT oraz pomidory xD Czołg jest spory więc kamo jest słabe.

Schemat: jedziemy w górki pagórki, wychylamy wieżę i snajpimy (w sumie największą wadą jest wolny pocisk, ale po wyćwiczeniu będziemy trafiać w szybkie lajty jadące ze stałą prędkością na tych 400 metrach). Później podjeżdżamy do ciężkiego na wykończeniu na długość lufy i nawet jak sprzedam nam bułkę za 400 hp to pozostaje nam jeszcze 900 na wymianę z agresywniejszym medem czy lajtem. A później #!$%@? nas arta bo się za mało ruszaliśmy i wychodzimy do garażu z myślą, że czołg przyjemny ale debile w piaskarkach odbierają przyjemność z gry.

Jak już pisałem czołg jest trudny ale też przyjemny ale wszystkie sukcesy sprawiają satysfakcję.

Zarobki na podstawie 34 walk z ramki poniżej:

Zarobek brutto: 1 714 751

Serwis: 343 813

Na czysto: 1 370 938

Średnia za walkę na czysto: 40 321

Średnia za penetracje na czysto xD: 3787

Pora na porównanie z E25 czyli największym konkurentem.

E25 ma to samo działo, ale celność dużo lepszą bo 0,30, przeładowanie 1,3s szybsze. Za to ma tylko 830 hp wytrzymałości.

Na pewno większość powie, że E25 jest dużo lepsze i będzie miało rację ALE dzieje się tak dlatego, że jest to TD dużo mocniej wyspecjalizowany w swojej dziedzinie i przez to dużo mniej uniwersalny. Kiedy będzie się trzeba nim odnaleźć w innej sytuacji niż bycie niewidzialnym i spamieniem na dystans będzie słabo. Takiej uniwersalności nie brakuje Panterze M10 przez co pozwala na więcej i przez to ma się większy wpływ na rozgrywkę. E25 grało mi się bardzo przyjemnie, momentami odnosił lepsze efekty ale po 390 walkach znudził mi się. Pantera ma na koncie póki co 290 walk i nie czuje znużenia.

Czy polecam tego czołg? Jeden rabin powie tak, drugi powie nie xD

Jedyne co mogę powiedzieć, że to teraz mój ulubiony premtank a resztę samemu wywnioskować trzeba.

Podobno za tydzień będzie zniżka 30% znów na P/M10.

#panther #pantera #m10
jos - #wot i wołam @dj_mysz

Moje wrażenia po 290 grach Panterą M10.



Będę się opie...

źródło: comment_cTu5lCtGIh1IvIW0rK5ERHKnzFII6EsN.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Bartek2016: no to specjalnie zrobie Ci tl;dr

Trudny ale przyjemny i satysfakcjonujący snajper-med, bardziej uniwersalny niż E25 a arta to gówno xD
  • Odpowiedz
@jos: no mówię, że pomieszałem ;P

Miałem na myśli, że jak pantera (jak ta zwykła) tylko, że jest premium i jest m10 - to ją tylko różni (i wygląd, ale to tam wuj)

Bo opis ten sam pasuje; też snajper i inny stuff
  • Odpowiedz
@jos: dzięki za super opis. Jak będzie na przecenie to biorę m10 i e25, jak nie to tylko e25 (golda mam tylko 11k za kod do jagdtigera, co prawda kod kosztował tylko 45 zł ale nie będę dopłacać xD)
  • Odpowiedz
@dj_mysz: takie coś mi wczoraj dał @morq

18.10.-21.10. “Mediums are Not Rare”

- double crew XP for all

- tier 6,7 regular medium tanks 30 percent discount

- Panzer IV Schmalturm and the M10 Panther 30 percent gold discount

- equipment 25 percent discount
  • Odpowiedz