Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam telewizora do 2000 złotych i około 40 cali lub trochę więcej. Chciałbym mieć SmartTV i żeby nie było problemów z odtwarzaniem filmów z zewnętrznych dysków. Aktualnie mam na oku Samsunga UE40H6400. Nie mam zbyt dużego zaufania do Samsungów (Sonyuser here) więc może ktoś mnie oświeci czy ten TV jest w porządku albo zaproponuje coś lepszego za tą cenę. #telewizory #technologia #telewizja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
@PanDenar: widzę że jesteś na tym samym etapie, tylko ja celuje a 47", seria niższa czyli 5800 nawet nie oglądaj bo ma tylko 50 Hz, każdy z monitorów komputerowych ma przynajmniej 60 =), seria h6400 to natywne 100 Hz czyli bardzo wazna kwestia, drugim konkurentem jest LG seria l650 lub l670, l670 różni się tym że ma o 50 Hz więcej, czyli aż 150 plus ekran IPS, oba LG mają swój
@89neo: Dzięki za informacje. Obczaje te LG. Wazna jest dla mnie tez kwestia obrazu przez HDMI bo mam PS4. Czytalem gdzies opinie ze obraz z konsoli Na h6400 sporo odbiega od jakosci przy ogladaniu tv i filmow. Jak orientujesz sie w tych kwestiach to napisz mi czy LG na tym polu radzi sobie lepiej czy te opinie sa nieprawdziwe. Wiadomo ze najlepiej byloby kupic Sony ale cena jest dla mnie nieproporcjonalna
@PanDenar: Przy grze na konsoli trzeba patrzeć na odświeżanie podawane przez producentów, jest one trochę naciągane ale np właśnie na konsoli i przy szybkich meczach LM się sprawdza, Samsung ma 400, LG ma 700, więc tutaj dużo lepiej reaguje, generalnie Samsung jest już trochę przereklamowany, aczkolwiek dużo lepszy niż Sony, które już wgl spoczęło na laurach. Ja bym na Twoim miejscu celował w dokładnie ten model http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lb670v.bhtml. Nagrywanie na pendrive, pilot
@PanDenar: nie jestem typowym polaczkiem który ma innego w nosie, jesteś w potrzebie to Ci pomagam, tym bardziej, że na pewno nie znalazłeś pieniędzy na chodniku tylko musiałeś je zarobić a i żeby było jasne, nie pracuję i nie pracowałem nigdy w żadnym sklepie elektronicznym, żeby nie było, że reklamuję sprzęt :) daj znać z testów i wgl.
@PanDenar: LG 42LB671V to niemal identyczny telewizor co LG 42LB670V. Najważniejsze różnice to przede wszystkim stylistyka: model dostępny jest z czarną ramką w dolnej części wyświetlacza (LB670V – srebrna). Według specyfikacji technicznej druga ważna rzecz to dołączony pilot do telewizora. W tym przypadku powinniśmy otrzymać jego ulepszoną wersję (Magic Remote Premium). Reszta parametrów (obraz, dźwięk, opcje Smart TV, klasa energetyczna) są takie same.
@89neo: Tak, ogarnełem to już. Testowałem dziś ten WebOS i zyroskop w pilocie wydawal mi sie bardzo nieprecyzyjny. Zobacze jak sprawdzi sie w domu bo moze ten wystawowy byl juz zajechany i dlatego tak slabo dzialal.