Wpis z mikrobloga

@machniejka:

robiłes

bootrec.exe /fixmbr

oraz

bootrec.exe /fixboot

?

Teoretycznie powinno to naprawić sektor rozruchowy. Obawiam sie ,że jak wykonałeś oba polecenia i nadal nie działa to może to byc problem dysku
  • Odpowiedz
@Blastboy: ja tam si e dziwie ,że ludzie tak żałują paru groszy na windows. To nie lata 90 gdzie kosztował majątek. Lepiej zapłacić i spać spokojnie wiedząc ,że mamy system z pewnego źródła i bez żadnych gówien dorzuconych na starcie :)
  • Odpowiedz
że ludzie tak żałują paru groszy na windows. To nie


@fotexxx: Ostatnio składałem kompa i kupowałem legalny Windows (7 HP) i kosztował ponad 350zł. Jesteś pewien co do legalności tych Windowsów za stówę? Poza tym jeżeli ktoś jeszcze nie zarabia to pewnie ma 20 różnych pomysłów jak wydać choćby tę stówę, którą dostał od babci na urodziny niż na system, który może mieć za free.
  • Odpowiedz
@Blastboy: Nie mam zastrzeżeń co do legalności :) Normalny klucz Win 8.1 Professional. Nie jakiś OEM. Normalnie aplikacja do zasysania iso i tworzenia bootowalnego pendrive normalnie przyjmuje ten klucz (ta od MS). Normalnie następuje aktywacja system.

Ja myślę ,że to trochę jak ze steam. Zobacz ile ta sama gra potrafi kosztować poza steam. Czasem 3 razy mniej pomimo ,że kupujesz klucz na steam :)

Nawet jakby normalnie kupić system bez żadnej
  • Odpowiedz
Normalnie aplikacja do zasysania iso i tworzenia bootowalnego pendrive normalnie przyjmuje ten klucz (ta od MS). Normalnie następuje aktywacja system.


@fotexxx: Posiadanie legalnego klucza jeszcze nie oznacza, że wszystko jest zgodne z licencją. A skoro się płaci za system, to warto, żeby był w pełni legalny. Możesz rozwinąć bardziej jak kupić legalnie Windows 8.1 za stówę?

W przypadku oprogramowania, a szczególnie systemów sprawa jest trochę rozmyta. Taki użytkownik i tak w
  • Odpowiedz
@Blastboy: jak kupić legalnie? Zobacz sobie na g2a.com na ebay na allegro i na milion innych stron. Można kupić czasem za 10 funtów.

Microsoft jest bogaty ,bo przymyka oko na piractwo. Wie ,że w ten sposób wychowuje sobie użytkowników który kiedyś i tak kupią system, bo będzie to jedyny który znają i potrafią obsługiwać :)

Tak czy inaczej to ,że ktoś przymyka oko jak go okradają nie znaczy ,że jest to
  • Odpowiedz
jak kupić legalnie? Zobacz sobie na g2a.com na ebay na allegro i na milion innych stron


@fotexxx: Napisałem ci w przedostatniej wypowiedzi ile kosztuje oryginalna siódemka w wersji HP, czyli nie tej najbardziej pożądanej. Płacenie stówy za wersję niezgodną z licencją to wywalanie pieniędzy w błoto, bo legalność jest na tym samym poziomie.
  • Odpowiedz
@Blastboy: mnie problem nie dotyczy :) Od jakiegoś czasu pracuje na maku. A wszelkie inne urządzenia miały system w cenie (Windows 7, czy 8.1).

Ja wiem ile kosztuje system. Mnie przekonywać nie musisz :) Jak ktoś ma w dupie legalność to rozwiązanie o jakim napisałem powoduje ,że chociaż system ma z wiarygodnego źródła i nie musi instalować jakiegoś gówna i ostatecznie płakać na mirko ,że coś mu się stało.
  • Odpowiedz